UFC

Koncert! Ilia Topuria rozbił na pełnym dystansie Josha Emmetta w walce wieczoru UFC on ABC 5!

W pojedynku wieńczącym galę UFC on ABC 5 w Jacksonville Ilia Topuria pokonał twardego jak skała Josha Emmetta.
Kapitalnie dysponowany Ilia Topuria (14-0) nadal niepokonany. W walce wieczoru gali UFC on ABC 5 w Jacksonville Gruzin odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, pokonując Josha Emmetta (18-4).
Emmett ruszył od początku do ataków kombinacjami pięściarskimi, ale Topuria dobrze popracował gardą. Kolejne ataki autorstwa Amerykanina – przyjęte na gardę przez Gruzina. Topuria wywierał delikatną presję. Emmett znacznie aktywniejszy – co i rusz rzucał się na rywala z kombinacjami. El Matador zachowywał jednak czujność w defensywie.

W końcu Topuria przestał się cofać – wdał się w kilka ostrych wymian z Emmettem, w których bomby świszczały na lewo i prawo. Obaj zawodnicy szukali wyraźnie nokautu, skręcając całe ciała z ciosami, aby wygenerować niszczycielską moc. Topuria trafił srogim sierpem na głowę. Wywierał presję. Poprawił hakiem na korpus. Emmett spróbował się odgryźć, ale garda Gruzina była na posterunku. Kombinacje autorstwa Amerykanina nosiły znamiona pewnej desperacji – Topuria spokojnie bowiem zbierał je na gardę lub przepuszczał na odchyleniu.

Ilia zaczął rąbać srogimi lowkingami – trzy z nich wylądowały na łydce wykrocznej nogi Amerykanina. Topuria cały czas wywierał presję, zmuszając Emmetta do krążenia przy ogrodzeniu. Nie oddawał pola, nawet jeśli jakiś cios Amerykanina przedarł się przez jego gardę. W końcówce Emmett grzmotnął rywala kilkoma dobrymi lowkingami.

Rundę drugą Topuria rozpoczął od jabów, a Emmett od lowkingów. Podobnymi z czasem odpowiedział Gruzin. Tempo walki nie było wysokie, ale nokaut wisiał w powietrzu. W wymianach obaj od czasu do czasu trafiali, ale nie byli w stanie się nawzajem naruszyć. Srogi lowking Topurii doszedł celu. Gruzin oprawił krosem. Amerykanin odpowiadał krótkimi kombinacjami, ale nawet gdy trafiał, El Matador nie oddawał pola, metodycznie nacierając.

Wykroczna noga Amerykanina była już mocno okopana, zaczynała odmawiać posłuszeństwa. Topuria podkręcił tempo. Zasypał rywala gradem uderzeń, fantastyczną kombinacją posyłając go na deski! Emmett natychmiast wrócił na nogi i wybronił się przed kolejnymi ciosami – a nawet odpowiedział własnymi. Jednak w końcówce rundy fantastycznie dysponowany Topuria ponownie posłał Emmetta na deski, dosięgając go jeszcze serią uderzeń w parterze.

Spokojny początek trzeciej odsłony. Topuria wywierał presję, ale Emmett opędzał się od niego kombinacjami. Amerykanin trafił dobrymi lowkingami. Z czasem jednak Gruzin podkręcił tempo – grzmotnął oponenta lowkingiem, poprawił ciosami. Dobrze pracował lewym prostym. Szalone wymiany! Obaj balansują, rozpuszczają ręce – Topuria trafia częściej, ale Emmett odgryza się sierpami! Ostudził Amerykanin mordercze zapędy Gruzina, ostudził.

Do czasu jednak – Topuria znów podkręcił tempo, dosięgając Emmetta ciosami. Rewelacyjnie pracował jabem, kontrując też prawym krosem lub sierpem w kontrach. Twarz Josha była już okrutnie porozbijana, zakrwawiona, opuchnięta. Amerykanin broni jednak nie składał, tu i ówdzie odpowiadając mocnymi ciosami, także na korpus.Runda czwarta stała pod znakiem dominacji fantastycznie usposobionego Ilii Topurii. Gruzin metodycznie rozbijał nogę Emmetta, kąsając go soczystymi prostymi. W końcówce podkręcił tempo, dwukrotnie posyłając Amerykanina na deski. Był bliski dobicie Emmetta uderzeniami z góry, ale sobie tylko znanym sposobem Amerykanin przetrwał.

Rundę piątą Josh rozpoczął piekielnie agresywnie, rozpuszczając potężne sierpy. Topuria unikał ich, ale wydawał się już nieco zmęczony – w przeciwieństwie do Emmetta, który – pomimo iż porozbijany – nadal miał sporo paliwa w baku. Topuria zdzielił Amerykanina srogimi lowkingami. Emmett szukał swoich okazji, atakując sierpami, ale Topuria bardzo dobrze pracował gardą.

W połowie rundy Topuria przeniósł walkę do parteru, efektownie obalając zaskoczonego takim obrotem spraw – bo było to pierwsze podejście zapaśnicze w tej walce – rywala. Emmett starał się wracać na nogi, ale w kotłach zapaśniczych Topuria był o krok przed nim, kapitalnie kontrolując Amerykanina i jeszcze kilka razy obalając.
Sędziowie wskazali na Ilię Topurię w stosunku 50-44, 50-42 i 49-45. 26-latek odniósł tym samym szóste zwycięstwo z rzędu w oktagonie UFC, włączając się do rozgrywki o najwyższe laury w kategorii piórkowej.

Dla 38-letniego już Josha Emmetta była to druga przegrana z rzędu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button