Rizin Fighting Federation

King Mo vs. Cro Cop i Herring vs. Aliakbari na Grand Prix Rizin

Muhammed Lawal i Heath Herring dołączyli do Grand Prix Rizin FF i zmierzą się odpowiednio z Mirko Filipovicem i Amirem Aliakbarim.

W ćwierćfinałach Grand Prix Rizin FF, które odbędą się 29 grudnia w Saitamie, doszło do dwóch zmian. Jak donoszą portale MMAJunkie.com i BloodyElbow.com, za Wanderleia Silvę, który kilka dni temu wycofał się z walki z Mirko Cro Copem Filipovicem (32-11-2) wszedł Muhammed Lawal (20-5), natomiast za kontuzjowanego Shane’a Carwina, który miał stanąć naprzeciwko irańskiego zapaśnika Amira Aliakbariego (3-0), wejdzie powracający do akcji po ośmiu latach Heath Herring (28-14).

Dla Lawala, który w piątek na gali Bellator 169 wypunktował Satoshiego Ishiiego, będzie to powrót do RIZIN po tym, jak w zeszłym roku wygrał organizowane przez Japończyków Grand Prix w kategorii do 100 kilogramów, w finale pokonując Jiriego Prochazkę.

Z kolei Heath Herring pamięta jeszcze czasy PRIDE, dla której to organizacji stoczył łącznie aż 17 pojedynków. 38-letni zawodnik ostatnio widziany był w akcji w 2008 roku, przegrywając na gali UFC 87 z Brockiem Lesnarem.

Przypominamy, że w ćwierćfinale obejrzymy też Polaka Szymona Bajora, który skonfrontuje swoje umiejętności z niepokonanym Valentinem Moldavskym. Jeśli japońska federacja podtrzyma ogłoszone wcześniej drabinki, to po ewentualnym pokonaniu Rosjanina Bajor stanąłby naprzeciwko zwycięzcy starcia Herringa z Aliakbarim.

Półfinały oraz finał turnieju odbędą się dwa dni później na noworocznej gali RIZIN FF 4.

Poniżej wszystkie pary ćwierćfinałowe:

Mirko Filipovic (32-11-2) vs. Muhammad Lawal (20-5)
Kaito Hoovelson (2-0) vs. Tsuyoshi Kosaka (27-18-2)
Szymon Bajor (16-6) vs. Valentin Moldavsky (5-0)
Heath Herring (28-14) vs. Amir Aliakbari (3-0)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button