„Kibicowałem Janowi, bo…” – Robert Whittaker podsumował zwycięstwo Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą

Rozdający swego czasu karty w 185 funtach Robert Whittaker zabrał głos na temat wiktorii Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą na UFC 259.

Były mistrz kategorii średniej UFC Robert Whittaker pytany w drodze do walki Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą na UFC 259 o swój typ, delikatnie skłaniał się w stronę Nigeryjczyka. Był co prawda daleki od skreślania Polaka, ale spodziewał się, że szybkość i dobra kontrola dystansu Adesanyi zagwarantują mu zwycięstwo.

Jednak wbrew przewidywaniom Australijczyka to Cieszyński Książę skończył zawody z tarczą, pokonując niezwyciężonego wcześniej rywala jednogłośną decyzją sędziowską.
Zapytany o polsko-nigeryjską konfrontacją w najnowszym wywiadzie udzielonym Sporting News Australia, Bobby Knuckles był daleki od szat rozdzierania z powodu jej wyniku.

– Izzy dał naprawdę dobry występ – ocenił. – Kibicowałem Janowi, bo nasze relacje z Adesanyą do najlepszych nie należą, ale… Sądziłem, że dał naprawdę dobrą walkę. To była bardzo bliska walka. Obalenia Jana na pewno mocno wyrównały ją w końcówce.
– Tak czy siak była to dobra walka w wykonaniu obu zawodników. Izzy potrafi przyjąć. Jan sprzątnął wielu gości, a nie był w stanie sprzątnąć Izzy’ego.

Robert Whittaker zmierzył się z Israelem Adesanyą październiku 2019 roku, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie i tym samym tracąc pas mistrzowski wagi średniej. Dwoma cennymi zwycięstwami – pokonał jednogłośnie Darrena Tilla i Jareda Cannoniera – powrócił jednak do rozgrywki mistrzowskiej.

Do akcji wróci 17 kwietnia, krzyżując pięści z ostatnią ofiarą Nigeryjczyka, Paulo Costą.

– Sądzę, że na walkę o pas zasługuję już teraz, ale… – powiedział z uśmiechem. – Do każdej walki podchodzę indywidualnie.Rzecz jednak w tym, że ewentualne zwycięstwo z Brazylijczykiem może okazać się niewystarczające, aby Australijczyk otrzymał rewanż z nigeryjskim mistrzem. Israel Adesanya jest bowiem zdecydowanie bardziej zainteresowany konfrontacją z Darrenem Tillem, jeśli ten w najbliższym starciu pokona Marvina Vettoriego. Mistrz i jego trener Eugene Bareman forsują narrację, wedle której starcie z Reaperem było dominacją w wykonaniu Nigeryjczyka.

Cały wywiad z Robertem Whittakerem poniżej:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply