UFC

Khamzat Chimaev z uznaniem o amerykańskim zapaśniku: „Teraz bym go złamał, ale jeśli zestawią nas później, damy dobrą walkę?”

Niepokonany w zawodowej karierze Khamzat Chimaev zabrał głos na temat potencjału Bo Nickala oraz możliwej z nim walki.
Braku pewności siebie i gotowości do jej publicznego manifestowania Bo Nickalowi zarzucić nie sposób. Zanim jeszcze oficjalnie dołączył do UFC, amerykański zapaśnik zapowiadał marsz po tytuł mistrzowski kategorii średniej.

Zadebiutowawszy w oktagonie w marcu tego roku – szybko poddał Jamiego Picketta – reprezentant American Top Team zapowiedział, że mógłby jednego wieczoru rozprawić się z mistrzami 185 funtów – aktualnym Alexem Pereirą oraz byłym Israelem Adesanyą. Amerykanin nie ma wątpliwości, że ze swoim zestawem umiejętności stanowiłby koszmar dla obu.

Okazuje się tymczasem, że podobnie na temat – a przynajmniej na potencjalną konfrontacją Bo Nickala z Alexem Pereirą – patrzy inny srogi zapaśnik Khamzat Chimaev. Czeczen nie pozostawił co do tego wątpliwości, gdy w magazynie The MMA Hour przywołano postać amerykańskiego zapaśnika.
– Też pokonałby Pereirę z łatwością – stwierdził Khamzat. – Przysięgam. Jeśli zestawią ich naprzeciwko siebie, gość na sto procent to wygrywa. Odbiera mu pas.

Wilk pokusił się też o kilka komplementów pod adresem Nickala, nie ukrywając, że dobrze go zna.

– Widziałem jego zapaśnicze walki – powiedział. – Sprawdzałem go. Może któregoś dnia się spotkamy. To dobry zawodnik. Chociaż nadal nie widziałem wystarczająco dużo. Ma 3-0. Zobaczymy, co stanie się, jak dojdzie wyżej.

– Może któregoś dnia powalczymy razem o pas. Teraz jest za wcześnie na naszą walkę. Jest oczywiście zawodnikiem MMA, ale… Jak to wyjaśnić… Nie jest jeszcze nim w stu procentach. Gdyby zestawili mnie z nim teraz, złamałbym go z łatwością. A jeśli zestawią nas później, damy dobre widowisko.

Rzecz jednak w tym, że Bo Nickal już teraz wyzywa Khamzata Chimaeva do walki, będąc przekonanym, że pokazałby mu gdzie raki zimuję. Amerykanin nie ma wątpliwości, że jego zapasy stoją wyżej aniżeli zapasy Czeczena– Musi być głupcem, jeśli naprawdę tak uważa – skomentował to krótko Chimaev, zanosząc się śmiechem.

Bo Nicka do akcji powróci najprawdopodobniej przy okazji lipcowej gali UFC 290, mierząc się z Treasanem Gore.

Niewidziany w akcji od sierpnia zeszłego roku Khamzat Chimaev chciałby kolejne starcie stoczyć w lipcu w Szwecji. Później natomiast matchmakerzy UFC przymierzają go do występu na październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button