UFC

Khamzat Chimaev i Charles Oliveira zaproponowali pomoc Darrenowi Tillowi

Khamzat Chimaev i Charles Oliveira udzielili wsparcia Darrenowi Tillowi, zdominowanemu zapaśniczo przez Dereka Brunsona.

W drodze do zeszłotygodniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas Darren Till chętnie podkreślał, że jest zawodnikiem, którego w zasadzie obalić się nie da – a jeśli nawet znajdzie się na plecach, to nie ma na świecie zawodnika, który byłby w stanie go tam utrzymać.

Jednak oktagonowa rzeczywistość okazała się w minioną sobotę zupełnie inna. W walce wieczoru Brytyjczyk został bowiem sponiewierany zapaśniczo przez Dereka Brunsona, który najpierw okrutnie porozbijał go z góry, a w trzeciej rundzie poddał.

Po walce Darren nie udzielał wywiadów. Opublikował natomiast w mediach społecznościowych dwa zdjęcia, które nie pozostawiły wątpliwości, że jego celem nadal pozostaje pas mistrzowski UFC. Chodzi mianowicie o zdjęcia Charlesa Oliveiry i Michaela Bispinga – a zatem zawodników, którzy przebyli krętą i wyboistą drogę, zanim wdrapali się na sam szczyt.

Jeden z nich, brytyjski Hrabia, zdradził natomiast w swoim podcaście, że Goryl zerwał więzadło krzyżowe w kolanie na ledwie 10 tygodni przed starciem z Derekiem Brunsonem, ale nie chciał wycofać się z walki. Tymczasem rehabilitacja i dojście do pełnej sprawności po tego rodzaju kontuzji często wymagając sześciu miesięcy albo i dłużej.

Z kolei Charles Oliveira zaprosił Brytyjczyka z powrotem do Brazylii, gdzie ten przez kilka lat w przeszłości trenował.

– Głowa do góry i nie poddawaj się! – napisał Do Bronx. – Bóg wie wszystko. Wracaj do domu, wracaj do klubu – poświęć się treningom.

– Jesteśmy na miejscu, stary. Jeśli potrzebujesz wsparcia, trenujmy razem.

Dość niespodziewanie pomocną dłoń do Darrena Tilla wyciągnął też… Khamzat Chimaev!

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Gratulacje, Dereku Brunsonie, dobra robota – napisał Czeczen. – Darrenie, przyjedź do Szwecji, pomogę ci z zapasami.

Obaj zawodnicy – Till i Chimaev – mieli okazję się poznać, urządzając sobie swego czasu wesołą pogawędkę na Instagram Live.

Darren Till przegrał dwie walki z rzędu i aż cztery z ostatnich pięciu. Nie ulega wątpliwości, że mistrzowskie plany zmuszony będzie teraz odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button