UFC

Khabib zdradza dokładny plan Islama na walkę z Volkanovskim: „Nawet jeśli teraz to słyszy, pozwólmy mu się przygotować”

Rozdający swego czasu karty w wadze lekkiej Khabib Nurmagomedov opowiedział, jak dokładnie Islam Makhachev zamierza pokonać Alexandra Volkanovskiego.

Pokonawszy w walce wieczoru gali UFC 280 w Abu Zabi w dominującym stylu Charlesa Oliveirę, nowy mistrz 155 funtów Islam Makhachev rzucił wyzwanie sklasyfikowanemu na 1. miejscu w rankingu P4P mistrzowi wagi piórkowej Alexandrowi Volkanovskiemu.

Dagestańczyk zapewnia co prawda, że szanuje umiejętności i dokonania Australijczyka, ale jednocześnie nie ma wątpliwości, że jest on zbyt mały na kategorię lekką. Wyższy od Volkanovskiego o 10 centymetrów Makhachev chętnie określa go mianem „niskiego gościa”.

Przyjaciel i wieloletni klubowy kolega nowego mistrza Khabib Nurmagomedov pokusił się nawet o ujawnienie planu na walkę z australijskim czempionem.

– Klincz, dużo kolan – powiedział w rozmowie z ESPN.com. – Przyjmie dużo kolan. (Islam) odbierze mu całą energię, przewróci go i udusi. Takie jest moje zdanie. Tak widzę przebieg tej walki.

– Oczywiście, że Volkanovski potrafi boksować. Ma niesamowite doświadczenie. Tyle razy obronił już swój pas. Ale, bracie, tajski klincz go zabije. Nawet jeśli teraz to słyszy, pozwólmy mu się przygotować. Ile ma miesięcy? Pięć miesięcy? Sześć? A ten gość (Islam) robi to od dwudziestu lat.

– Niech się przygotuje. Klincz. Zapasy. Wolniak. Klasyk. Grappling. Tajski klincz. Lewa ręka. Dajesz. Volkanovski, szanujemy cię, ale chcemy zabrać ci twoje miejsce. Teraz jesteś numerem jeden P4P, a Islam chce tej pozycji. Musisz się przygotować.

Wstępnie starcie Islama Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim jest planowane na okoliczność lutowej gali UFC 284, która odbędzie się w australijskim Perth.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button