UFC

Khabib w szoku – przypomniano reakcję Dagestańczyka na nokaut Conora na Aldo (VIDEO)

Do promocji Conora McGregora przed sobotnią galą UFC 246 zaprzęgnięto właśnie nagranie z Khabibem Nurmagomedovem w roli głównej, które jednak nie ma nic wspólnego z walką obu na UFC 229.

Wraz ze zbliżającym się powrotem Conora McGregora, który po 16-miesięcznej absencji 18 stycznia w walce wieczoru gali UFC 246 w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Donaldem Cerrone, organizatorzy intensyfikują też kampanię promocyjną.

Jednym z wydarzeń najczęściej w jej ramach przytaczanych jest największa prawdopodobnie wiktoria w karierze Irlandczyka – detronizacja wieloletniego dominatora kategorii piórkowej Jose Aldo w grudniu 2015 roku. Notorious potrzebował wówczas jedynie 13 sekund, aby spektakularnie znokautować Brazylijczyka w walce wieczoru gali UFC 194.

Kilka dni temu zaprezentowano nagranie tejże walki z zupełnie innego ujęcia kamery – tj. zza pleców Irlandczyka. Pozwoliło ono dostrzec masę niewidzianych z innych perspektyw szczegółów technicznych tej krótkiej acz intensywnej irlandzko-brazylijskiej szermierki na pięści.
Teraz natomiast do tamtejszego triumfu Irlandczyka powrócił kanał BT Sport – ale z jeszcze innej perspektywy. Opublikowano mianowicie nagranie, na którym uwieczniono reakcję na tenże 13-sekundowy nokaut zasiadającego wówczas przy oktagonie Khabiba Nurmagomedova.

Relacje pomiędzy oboma zawodnikami były wówczas dalekie od wrogich, ale też nie tak już przyjazne jak jeszcze rok wcześniej.

We wrześniu 2014 roku obaj wymienili się bowiem uprzejmymi wiadomościami na Twitterze, umawiając się nawet na trening w Las Vegas. Do spotkania doszło przy okazji wiktorii Notoriousa z Dustinem Poirierem – wtedy właśnie zrobiono poniższe, słynne już zdjęcie.

W marcu 2015 roku sposobiący się wówczas do boju z Jose Aldo – ostatecznie pokonał wchodzącego na zastępstwo Chada Mendesa – Conor McGregor podczas jednej z konferencji prasowych stwierdził, że spodziewa się, iż na mistrzowskim tronie kategorii lekkiej, gdy w końcu się do niej przeniesie – bo z takimi planami już wtedy się nosił – zasiadał będzie… Khabib Nurmagomedov.Z kolei miesiąc później, w kwietniu 2015 roku, zapytany w jednym z wywiadów przy okazji typowania walki McGregora z Aldo o potencjalne starcie z Irlandczykiem, Dagestańczyk postawił sprawę jasno.

Lubię Conora McGregora, ale jeśli przejdzie do 155 funtów, rozniosę go w cztery minuty. Żaden problem.

– powiedział wówczas Khabib w rozmowie z BJPenn.com.

To stójkowicz. Lubię go. Uważam, że może pokonać Jose Aldo, może nawet go skończyć, chociaż wielu ludzi sądzi, że Aldo go pokona. Jeśli jednak przejdzie do kategorii lekkiej… Zapraszam.
Ich drogi skrzyżowały się w oktagonie w październiku 2018 roku. Podczas rekordowej po dziś dzień pod względem sprzedaży PPV gali UFC 229 – zakończonej zresztą nie lada skandalem – Dagestańczyk poddał Irlandczyka w czwartej rundzie.

Od czasu tamtej porażki McGregor garnie się wściekle do rewanżu, będąc przekonanym, że utoruje sobie doń drogę, pokonując Kowboja. Zupełnie inaczej do sprawy podchodzi jednak Nurmagomedov, który zapowiedział, że Irlandczyk musi napracować się znacznie bardziej, aby zasłużyć na drugie starcie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button