Khabib Nurmagomedov: „Nie uważam, aby jego grappling był bardzo zły, ale chodzi o inne rzeczy”

Władający kategorią lekką Khabib Nurmagomedov zabrał głos na temat stylistycznych aspektów pojedynku z Conorem McGregorem – i przemycił pod adresem Irlandczyka nawet delikatną pochwałę.

W opinii fanów oraz ekspertów większych i mniejszych zdecydowana przewaga w aspektach parterowych walki wieczoru gali UFC 229 w Las Vegas powinna należeć do Khabiba Nurmagomedova. Dagestańczyk tymczasem jest daleki od lekceważenia grapplingu Conora McGregora, jako kluczowe wskazując inne elementy oktagonowego rzemiosła.

Nie uważam, żeby jego grappling był bardzo słaby, ale chodzi o takie rzeczy jak serce, kondycja – tego nie ma.

– powiedział Dagestański Orzeł w rozmowie z Megan Olivii.

Gdy jesteś zmęczony, nie możesz niczego kontrolować. Stoczyłem dziesięć walk w UFC. Możecie je obejrzeć – ani razu nie byłem zmęczony. Cały czas idę do przodu. Mam też wrażenie, że ludzie trochę nie doceniają mojej stójki, bo cały czas korzystam z zapasów, grapplingu – dlatego że jestem w tym dobry. Ludziom wydaje się, że jestem tylko zapaśnikiem, grapplerem. Mamy dla niego kilka niespodzianek. Pokażę je w sobotę wieczorem.
Dagestańczyk ma też konkretną wizję pojedynku, w której uwzględnia niebezpieczeństwo, jakie będzie groziło mu ze strony Irlandczyka w początkowych fragmentach walki.

Myślę, że spróbuje trzymać się ode mnie z daleka, bo nie może robić ze mną zapasów przez 25 minut.

– powiedział Khabib.

Jak może robić ze mną zapasy, skoro nawet niedźwiedź nie może? 25 minut. Dlatego myślę, że ich plan zakłada walkę na dystans – kopnięcia, ciosy. Jak (Rafael) dos Anjos czy (Edson) Barboza. Kopali mnie goście, którzy mają bardzo dobre kopnięcia, ale nic mi nie było.

Najważniejsze jest jednak to, że nie lekceważymy tego gościa. Będę walczył bardzo mądrze, nie będę biegał, będę zrelaksowany, płynny. Jestem gotowy.

*****

Zapraszamy do szczegółowej 4-częściowej analizy i typowania walki Khabiba z Conorem:

Khabib vs. McGregor #1 – dagestański król obaleń
Khabib vs. McGregor #2 – jak pozbawić skrzydeł Orła?
Khabib vs. McGregor #3 – irlandzkie antyzapasy
Khabib vs. McGregor #4 – ostateczny typ

Typowanie UFC 229

Komplet informacji o UFC 229 – godziny transmisji, fakty, ciekawostki, statystyki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply