Khabib Nurmagomedov: „Tutaj spędziłem swoje dzieciństwo” (VIDEO)


Najnowsza część dokumentu Dagestańskie Kroniki poświęconej Khabibowi Nurmagomedovowi i jego życiu w Dagestanie.

W najnowszej odsłonie Dagestańskich Kronik – dokumentu poświęconego życiu Khabiba Nurmagomedova w Dagestanie – możemy obejrzeć wioskę, w której zasiadający obecnie na tronie kategorii lekkiej UFC zawodnik spędził pierwsze trzynaście lat swojego życia.

Kiroavul – bo tak nazywa się miejscowość, w której Nurmagomedov spędził dzieciństwo – została założona w 1957 roku i dziś jest prawdziwą wylęgarnią talentów w różnych sztukach walki.

W dokumencie poznamy dziadka Khabiba, który mówi niemal wyłącznie po awarsku oraz zobaczymy wzgórze, na które Khabib wbiegał codziennie przed szkołą w ramach treningu.

Dagestański Orzeł pokaże też niewielką śluzę, w której pływał, gdy był dzieckiem – a w której to utopiło się siedmioro dzieci.
Póki co nie wiadomo, kiedy Dagestański Orzeł powróci do oktagonu, aby po raz pierwszy bronić pasa mistrzowskiego. Najpoważniejszym kandydatem na jego rywala jest Conor McGregor.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #23 – KSW 44 | UFC 225


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *