UFCWiadomości MMA

Khabib Nurmagomedov: „Przejście na emeryturę zależy od mojego ojca”

Dagestański orzeł ujawnił, iż poważnie zastanawia się nad zakończeniem sportowej kariery. Ostateczną decyzję podejmie jednak po rozmowie z ojcem.

Fatalna kontuzja jakiej nabawił się jeden z topowych zawodników kategorii lekkiej UFCKhabib Nurmagomedov (22-0), może okazać się tak poważna, że zmusi zawodnika do skończenia z profesjonalnym sportem. Była to już trzecia z kolei kontuzja, jakiej nabawił się Rosjanin w ostatnich latach. Jej rezultatem było odwołanie wyczekiwanego pojedynku Dagestańczyka, przeciwko Tonemu Fergusonowi na finałowej gali TUF 22.

Jednak zanim Orzeł podejmie ostateczną decyzję o dalszym przebiegu (lub też zastopowaniu)  swojej kariery, musi porozmawiać ze swoim ojcem, Abdulmanapem Nurmagomedovem. To właśnie ten człowiek, w największej mierze jest odpowiedzialny za świetne wyszkolenie Khabiba (wliczając w to sparingi z niedźwiedziami).

Ojciec pełni w moim życiu bardzo ważną rolę i niemal wszystkie ważne decyzje, podejmuję konsultując się z ojcem. To czy będę dalej walczył, czy też nie, zależy jedynie od woli Boga i od opinii taty. Jeśli powie mi żebym skończył, to skończę. Błogosławieństwo rodziców to najważniejsza rzecz.

Wszystkim fanom talentu dagestańskiego Orła, pozostaje jedynie mieć nadzieję, że kontuzja nie zastopuje kariery utalentowanego zawodnika oraz, iż do takiego samego wniosku dojdzie jego ojciec.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button