UFCWiadomości MMA

Khabib chce zwycięzcę walki Pettis vs Alvarez lub Nate’a Diaza

Niepokonany Dagestańczyk zdradził Arielowi Helwaniemu, z kim chciałby się zmierzyć w swoim pierwszym występie w oktagonie po długiej przerwie.

Khabib Nurmagomedov to zawodnik niezwykle podatny na kontuzje i urazy, które sprawiły, że 27-latek nie walczył w oktagonie od kwietnia 2014 roku, kiedy to zdominował na pełnym dystansie obecnego mistrza UFC wagi lekkiej Rafaela dos Anjosa.

Powrót Dagestańczyka anonsowany był na finałową galę 22 sezonu TUFa 11 grudnia, gdzie miał się zmierzyć z Tonym Fergusonem. Jednakże kolejna kontuzja wykluczyła go z tego starcia. Pomimo tego, że nie wiadomo tak naprawdę, kiedy Orzeł powróci do oktagonu, nie przeszkadza mu to w planowaniu, z kim chciałby się zmierzyć w walce powrotnej.

W ostatniej audycji UFC Tonight Ariel Helwani przywołał nazwisko Nate’a Diaza, powołując się na słowa Khabiba, iż ma ze stocktończykiem niedokończone sprawy, które trzeba rozwiązać. Z pewnością niepokonany Dagestańczyk nawiązuje tutaj do jego bójki z braćmi Diaz przy okazji gali World Series of Fighting 22 na początku sierpnia w Las Vegas.

Krótko po zajściu sam Khabib nie wyraził chęci walki z młodszym z braci Diazów, nazywając to „łatwą walką”, jednak wygląda na to, że zmienił zdanie. Z pewnością wpływ na to mógł mieć ostatni występ Nate’a Diaza, gdy na gali UFC on FOX 17 w świetnym stylu wypunktował Michaela Johnsona.

27-letni Nurmagomedov wyraził również chęć sprawdzenia się ze zwycięzcą starcia pomiędzy Anthonym Pettisem a Eddiem Alvarezem, zapowiedzianego na 17 stycznia. Dagestańczyk zaznaczył, iż nie zamierza przy tym toczyć żadnych batalii słownych. Obaj zawodnicy są w pobliżu Khabiba w oficjalnym rankingu UFC i reprezentant AKA uważa, iż zwycięstwo nad jednym z nich może szybko wywindować go do walki o pas nawet pomimo długiej absencji związanej z kontuzjami.

Z kim widzielibyście Khabiba w jego walce powrotnej?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button