UFC

Kevin Lee wyjaśnia przekroczenie limitu wagowego przed walką z Edsonem Barbozą

Kevin Lee skomentował przekroczenie limitu wagowego przed jutrzejszą walką wieczoru gali UFC Fight Night 128 z Edsonem Barbozą.

Kevin Lee opublikował krótką wiadomość w mediach społecznościowych po tym, jak nie zrobił wagi przed jutrzejszą konfrontacją z Edsonem Barbozą podczas gali UFC Fight Night 128 w Altantic City.

https://www.instagram.com/p/BhzAzcmnJpP/

Po raz pierwszy w mojej sportowej karierze od czasu szkoły średniej nie zmieściłem się dziś w limicie wagowym. Po prostu nie starczyło mi czasu. Przepraszam UFC, Danę White’a, Edsona Barbozę. Jutro dam popis.

Ponad 30 walk i ponad 400 meczów zapaśniczych w karierze i pierwszy raz przekroczyłem wagę. Nie wystarczyło mi czasu, ale i tak dam widowisko.

Lee – wielki orędownik wprowadzenia nowej kategorii wagowej do 165 funtów – wniósł na wagę 157 funtów, przekraczając dopuszczalny limit o funta. Wedle panujących w Atlantic City regulacji, nie otrzymał dodatkowego czasu na ścięcie nadwagi.

Już podczas ostatniej walki – w październiku zeszłego roku przy okazji gali UFC 216 mierzył się w starciu o tymczasowe złoto z Tonym FergusonemMotown Phenom miał poważne problemy ze zmieszczeniem się w mistrzowskim limicie wagowym. Przy pierwszym podejściu wskazówka wagi zatrzymała się na 156 funtach. Przy drugim – godzinę później – uzyskał 154,5 funta, mieszcząc się w limicie.

Za przekroczenie limitu wagowego przed jutrzejszą galą odda Edsonowi Barbozie 20% swojego wynagrodzenia.

*****

Marcin Tybura vs. Stefan Struve w planach na UFC Fight Night w Hamburgu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button