Doping w MMAUFC

Kelvin Gastelum z możliwym naruszeniem Polityki Antydopingowej UFC

Kelvin Gastelum oblał testy antydopingowe przy okazji walki z Vitorem Belfortem – w rezultacie został usunięty z zaplanowanego na UFC 212 starcia z Andersonem Silvą.

Organizacja UFC poinformowała o możliwym naruszeniu przez Kelvina Gasteluma Polityki Antydopingowej przy okazji gali UFC Fight Night 106 w Brazylii, na której ubił w pierwszej rundzie Vitora Belforta.

W organizmie Amerykanina wykryto 11-Nor-9-karboksy-THC, czyli organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, który jest metabolitem marihuany i/lub haszyszu. Stężenie zabronionej substancji przekroczyło dopuszczalne 180 ng/ml, a dająca pozytywny wynik kontrola została przeprowadzona podczas rywalizacji (in-competition).

Amerykanin został tymczasowo zawieszony do czasu, aż jego sprawa zostanie w pełni przeanalizowana. Co gorsze jednak, został też wykreślony z walki z Andersnem Silvą, z którym miał zmierzyć się 3 czerwca w Rio de Janeiro podczas gali UFC 212. Organizacja poszukuje obecnie zastępstwa dla Brazylijczyka.

Jego walka z Belfortem zostanie prawdopodobnie zmieniona na no-contest lub zwycięstwo Brazylijczyka przez dyskwalifikację, ale ostateczna decyzja należy do Brazylijskiej Komisji MMA (CABMMA).

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button