Polskie MMAUFC

Karolina Kowalkiewicz: „Z rywalką dla mnie było dużo problemów”

Karolina Kowalkiewicz opowiada o okolicznościach zestawienia walki z Jodie Esquibel podczas gdańskiej gali UFC Fight Night 118.

Była pretendentka do pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej Karolina Kowalkiewicz nie ukrywa, że jest niezwykle zadowolona, że matchmakerom UFC udało się zorganizować dla niej walkę podczas trójmiejskiej gali UFC Fight Night 118, która odbędzie się w październiku w Ergo Arenie.

Radość jest podwójna, bo wystąpię w Polsce.

– powiedziała polska zawodniczka w rozmowie z Tomaszem Dębkiem z PolskaTimes.pl.

Trójmiasto to dla mnie wyjątkowe miejsce, tam zaczynałam przygodę z zawodowym MMA. Szansa pokazania się przed rodakami na gali UFC to dla mnie coś niesamowitego. Chciałabym, żeby UFC częściej organizowało gale w naszym kraju. Mam nadzieję, że ta w październiku będzie sukcesem i da początek fajnej serii.

Powracająca po dwóch porażkach – które, nawiasem mówiąc, postrzega w kategoriach lekcji, z których wyciągnęła wnioski – łodzianka skrzyżuje w Gdańsku rękawice z debiutującą w oktagonie Jodie Esquibel, co wywołało mieszane uczucia wśród fanów – wszak Kowalkiewicz jest obecnie sklasyfikowana na 2. miejscu w rankingu kategorii słomkowej, więc wydawało się, że naprzeciwko niej stanie mocniejsza rankingowo przeciwniczka aniżeli amerykańska debiutantka. Okazuje się jednak, że sprawa była mocno skomplikowana.

Z rywalką dla mnie było dużo problemów.

– przyznała Karolina.

Z tego co wiem, w tym terminie żadna dziewczyna nie chciała się ze mną bić. Dlatego UFC zakontraktowano nową zawodniczkę spoza organizacji.
Łodzianka przyznaje, że na tę chwilę nie wie jeszcze zbyt wiele o Esquibel.

Sama dowiedziałam się, że będziemy walczyć zaledwie kilka dni temu.

– powiedziała Kowalkiewicz.

Ale moi trenerzy już ją rozpracowują. Mówią, że jest bardzo twarda i wszechstronna. W naszej dywizji większość dziewczyn dobrze radzi sobie w każdej płaszczyźnie, więc to żadne zaskoczenie. Wiem też, że Esquibel walczyła dla Invicty. Ale na razie nie skupiam się szczególnie na niej. Po prostu cieszę się, że ktoś chciał ze mną walczyć w Polsce.

Cały wywiad można znaleźć tutaj.

*****

Conor McGregor udzieli kolejnego wywiadu… w systemie PPV!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button