UFC

Kapitalne widowisko i kontrowersyjna decyzja? Shane Burgos lepszy od Charlesa Jourdaina!

Nie miał łatwej przeprawy Shane Burgos w starciu z Charlesem Jourdainem podczas gali w Long Island.
Shane Burgos (15-3) i Charles Jourdain (13-5-1) dali podczas gali UFC Fight Night w Long Island świetne widowisko, zakończone zwycięstwem na punkty tego pierwszego.
Burgos rozpoczął walkę bardzo agresywnie, wywierając morderczą presję. Jourdain opędzał się od rywala kopnięciami, ale w jego poczynania wkradał się chaos. Amerykanin poszedł w zapasy, przewracając rywala, któremu zaszedł za plecy, zagrażając mu duszeniem. Jourdain zdołał jednak z czasem wrócić na nogi, gdzie przejął stery walki, będąc wyraźnie aktywniejszym. Uprzedzał uderzenia rywala, trafiając kopnięciami, lewym krzyżowym. Burgos nacierał, ale nie wyprowadzał wielu uderzeń.

Drugą rundę wygrał jednak zdecydowanie Burgos. Amerykanin na jej początku przepuścił atak rywala, zachodząc mu za plecy. Tam z zapiętym na brzuchu Jourdaina trójkątem utrzymał się do końca rundy, okolicznościowo obijając Kanadyjczyka i zagrażając mu duszeniami.Pierwsze cztery minuty trzeciej rundy należały zdecydowanie do znacznie szybszego boksersko Jourdaina, który rozbijał Burgosa w pył kanonadą kombinacji na korpus i głowę. Chwilami wydawało się, że Amerykanin słania się na nogach, niezdolny do wyprowadzenia jakiejkolwiek ofensywy pod barażem uderzeń rywala – poza okolicznościowymi lowkingami. W końcówce zdołał jednak na kilkadziesiąt sekund zajść w stójce za plecy rywalowi. Ten jednak w ostatnich sekundach uwolnił się i zdzielił Burgosa między innymi kopnięciem na głowę.
Sędziowie wskazali większościowo na odnoszącego drugie z rzędu zwycięstwo Amerykanina w stosunku 2 x 29-28, 28-28.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button