Kamaru Usman vs. Gilbert Burns walką wieczoru UFC 258

Do trzech razy sztuka – Kamaru Usman i Gilbert Burns zostali zestawieni po raz trzeci, tym razem w ramach walki wieczoru UFC 258.

Dwukrotnie przekładany pojedynek o tytuł mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Kamaru Usmanem (17-1) i Gilbertem Burnsem (19-3) zwieńczy zaplanowaną na 13 lutego galę UFC 258, która odbędzie się w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu walki doniósł portal ESPN.com.

Obaj zawodnicy mieli pierwotnie skrzyżować rękawice podczas lipcowej gali UFC 251, ale Brazylijczyk zmuszony był wycofać się z walki z powodu zakażenia koronawirusem. Jego miejsce zajął wówczas Jorge Masvidal, który przegrał jednogłośną decyzją sędziowską po dalekim od emocjonującego widowisku.
Nigeryjczyka i Brazylijczyka – byłych klubowych kolegów – zestawiono później na grudniową galę UFC 256, ale tym razem mistrz wycofał się z występu z powodu problemów zdrowotnych.

Wstępną analizę walki przedstawiliśmy na Lowking.pl przed niedoszłym starciem w lipcu.

Mając na uwadze formę, jaką prezentuje ostatnio Gilbert Burns, nie sposób go skreślać. W stójce z całą pewnością będzie szybszy i bardzo niebezpieczny ze swoimi lowkingami. Jako specjalista od parteru może stanowić też zagrożenie dla Kamaru Usmana w walce na chwyty. Pytanie jednak, czy gabaryty Nigeryjczyka – w tym gigantyczna przewaga zasięgu – oraz jego tężyzna fizyczna i zapasy nie okażą się przeszkodami nie do pokonania dla pretendenta? Scenariusz, w którym mistrz długimi fragmentami trzyma toczącego już trzeci pojedynek w odstępie kilku miesięcy Brazylijczyka na siatce lub w na plecach, będąc piekielnie uważnym z góry, wydaje się realny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kamaru Usman – 1.50
Gilbert Burns – 2.50

Wstępny typ:

Kamaru UsmanRozpiska UFC 258

170 lbs: Kamaru Usman (17-1) vs. Gilbert Burns (19-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

115 lbs: Maycee Barber (8-1) vs. Alexa Grasso (12-3)
185 lbs: Chris Weidman (15-5) vs. Uriah Hall (16-9)
185 lbs: Kelvin Gastelum (16-6) vs. Ian Heinisch (14-3)
115 lbs: Polyana Viana (11-4) vs. Mallory Martin (7-3)
170 lbs: Gabe Green (9-3) vs. Philip Rowe (7-2)
185 lbs: Julian Marquez (7-2) vs. Maki Pitolo (13-7)
*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply