Kamaru Usman vs. Gilbert Burns walką wieczoru UFC 256

Kamaru Usman skrzyżuje rękawice z Gilbertem Burnsem w walce wieczoru grudniowej gali UFC 256, która odbędzie się najprawdopodobniej w Las Vegas.

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii półśredniej pomiędzy Kamaru Usmanem (17-1) i Gilbertem Burnsem (19-3) zwieńczy zaplanowaną na 12 grudnia galę UFC 256.

O zestawieniu walki doniósł portal TMZ.com, a później potwierdził ją też portal ESPN.com, powołując się na Danę White’a.

Obaj zawodnicy mieli pierwotnie skrzyżować rękawice podczas lipcowej gali UFC 251, ale Brazylijczyk zmuszony był wycofać się z walki z powodu zakażenia koronawirusem. Jego miejsce zajął wówczas Jorge Masvidal, który przegrał jednogłośną decyzją sędziowską po dalekim od emocjonującego widowisku.
Wcześniej natomiast – w grudniu ubiegłego roku – Kamaru Usman po raz pierwszy obronił odebrane Tyronowi Woodleyowi złoto, pokonując przez techniczny nokaut w piątej rundzie Colby’ego Covingtona.

Gilbert Burns drogę do walki o złoto zapewnił sobie serią sześciu zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali UFC Fight Night, rozbijając na pełnym dystansie Tyrona Woodleya. Wcześniej ustrzelił Demiana Maię.Wstępną analizę walki przedstawiliśmy na Lowking.pl przed niedoszły starciem w lipcu.

Mając na uwadze formę, jaką prezentuje ostatnio Gilbert Burns, nie sposób go skreślać. W stójce z całą pewnością będzie szybszy i bardzo niebezpieczny ze swoimi lowkingami. Jako specjalista od parteru może stanowić też zagrożenie dla Kamaru Usmana w walce na chwyty. Pytanie jednak, czy gabaryty Nigeryjczyka – w tym gigantyczna przewaga zasięgu – oraz jego tężyzna fizyczna i zapasy nie okażą się przeszkodami nie do pokonania dla pretendenta? Scenariusz, w którym mistrz długimi fragmentami trzyma toczącego już trzeci pojedynek w odstępie kilku miesięcy Brazylijczyka na siatce lub w na plecach, będąc piekielnie uważnym z góry, wydaje się realny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kamaru Usman – 1.50
Gilbert Burns – 2.50

Wstępny typ:

Kamaru Usman
Rozpiska UFC 256

Walka wieczoru

170 lbs: Kamaru Usman (17-1) vs. Gilbert Burns (19-3) – o pas mistrzowski

Co-main event

170 lbs: Jorge Masvidal (35-14) vs. Nate Diaz (20-12) – o pas BMF

Pozostałe

145 lbs: Amanda Nunes (20-4) vs. Megan Anderson (10-4) – o pas mistrzowski

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Na Mateuszu KSW się nie kończy” – Lewandowski i Kawulski po KSW 54 o przyszłości Gamrota

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Kroganin

    2 września 2020 at 14:11

    Uczciwe.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply