UFC

Kamaru Usman stawia na Michała Oleksiejczuka w walce z Kevinem Hollandem na UFC 302: „To dla niego doskonałe zestawienie”

Trzęsący kiedyś dywizją półśrednią Kamaru Usman wyjaśnił, dlaczego faworyzuje Michała Oleksiejczuka w starciu z Kevinem Hollandem na UFC 302.

Może i Michał Oleksiejczuk
jest gremialnie skazywany na porażkę w starciu z Kevinem Hollandem, ale były mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman stawia właśnie na Polaka.

Dwa tygodnie temu Husarz zgodził się na pojedynek z powracającym do wagi średniej po wojaczce w 170 funtach Trailblazerem. Zestawienie to, zwiastujące nie lada fajerwerki z uwagi na style obu zawodników, trafiło na eksponowane miejsce w rozpisce gali UFC 302 w Newark – poprzedzi bowiem co-main event pomiędzy Seanem Stricklandem i Paulo Costą.

W opinii bukmacherów, ekspertów większych i mniejszych, a także rzeszy fanów Michał Oleksiejczuk nie będzie faworytem w tej konfrontacji – ale zupełnie inaczej widzi to rozdający przez lata karty w kategorii półśredniej Kamaru Usman.

W najnowszym podcaście, jaki prowadzi wspólnie z Henrym Cejudo, Nigeryjski Koszmar wziął pod lupę polsko-amerykańskie zestawienie…

Bilans Michała Oleksiejczuka w UFC wynosi 7-5. Aż sześć zwycięstw odniósł przez nokauty w pierwszych rundach.

– Następna Polska Siła – powiedział Kamaru, nawiązując do Jana Błachowicza. – Widziałem jego walki. Świetny zawodnik. Mańkut. Bardzo techniczny. Ma dużą moc i atakuje kombinacjami. Podoba mi się ta walka.

– Uważam, że to dla niego doskonałe zestawienie. Chociaż Kevin Holland jest niebywale groźny. Jest cały czas niebezpieczny.

Cejudo – nie do końca najwyraźniej świadom stylu Polaka – ocenił, że jeśli Husarz wplecie w swoje poczynania zapasy i parter, może wygrać.

– Myślę, że będzie trzymał to w stójce – wyjaśnił koledze Usman. – To bardziej uderzacz. Dlatego też uważam, że to dobre zestawienie.


KURSY: OLEKSIEJCZUK – 2.79, HOLLAND – 1.44 (POSTAW)


Triple C postawił jednak na Hollanda. Ocenił, że Trailblazer to popularny i lubiany zawodnik, więc prawdopodobnie Husarz jest uszyty dla niego na miarę.

– Stawiasz na Hollanda? – zadumał się w odpowiedzi Kamaru. – Tak, też mi się to podoba, ale… Postawię na Polską Siłę 2. Jest po prostu solidny. Bardziej solidny w swoim podejściu. Podoba mi się. Faworyzuję go w tej walce, ale zobaczymy.

Dla obu zawodników starcie to stanowić będzie okazję do powrotu na zwycięskie tory po ostatnich niepowodzeniach. Polak przegrał w ostatnim pojedynku z Michelem Pereirą, a Amerykanin ulegał Michaelowi Page’owi i Jackowi Delli Maddalenie.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button