UFC

Kamaru Usman: „Sprzątnąłbym Demiana Maię w pierwszej rundzie”

Kamaru Usman nie ma wątpliwości, że jest najlepszym grapplerem w dywizji i skończyłby Demiana Maię w pierwszej rundzie.

Kilka godzin po tym, jak przy okazji gali UFC Fight Night 99 w Belfaście Kevin Lee przekonywał, że jest lepszym zapaśnikiem od Khabiba Nurmagomedova, w podobne nuty uderzył jeden z bohaterów gali UFC Fight Night 100 w Sao Paulo Kamaru Usman, który stłamsił Warlley’a Alvesa.

Reprezentant Blackzilians stwierdził bowiem, że jest najlepszym grapplerem w kategorii półśredniej, rzucając wyzwanie… Demianowi Mai!

Koniec końców, to jest walka. To nie mecz futbolu, w którym gracz ze szkoły średniej rozmawia z graczem NFL.

– wyjaśnił wyzwanie rzucone Mai Usman na konferencji prasowej po gali.

Jest na szczycie od wielu lat, ale mój styl okazałby się lepszy od jego stylu. Wiem o tym, bo analizuję ten sport, wiem, że mógłbym go sprzątnąć w pierwszej rundzie.

Dla 28-letniego zawodnika zwycięstwo z Alvesem było czwartym z rzędu pod banderą UFC. Trzy ostatnie odniósł przez decyzje sędziowskie, choć jego dominacja zapaśnicza nie podlegała dyskusji.

Usman zdaje sobie doskonale sprawę, że wielu krytycznie podejdzie do wyzwania, jakie rzuca na tym etapie swojej kariery brazylijskiemu asowi parteru, ale Amerykanin z nigeryjskimi korzeniami ma odpowiedź dla wszystkich wątpiących.

Wiem, że ludzie patrzą na mnie i myślą: „Stary, masz dopiero kilka walk w UFC”. Conor McGregor miał jedną albo dwie walki w UFC, gdy powiedział, że zdobędzie pas. Nie wszyscy tutaj trenują ze mną, nie wszyscy wiedzą, na co mnie stać. Moi trenerzy wiedzą, co potrafię, moi sparingpartnerzy wiedzą – i ja wiem. Więc mówię: Dana, daj mi Maię, a sprzątnę go w pierwszej rundzie.

Słowa Usmana nie pozostały bez odpowiedzi – głos na Twitterze w sprawie wyzwania zabrał jego adresat Demian Maia.

Gratulacje dla Usmana za dobry występ, masz przed sobą obiecującą karierę. Czekam, aż stoczysz kolejne walki i dostaniesz się do Top 10.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button