Cage WarriorsPolskie MMA

Kacper Formela przegrał z Aidenem Lee na Cage Warriors 83 – video

Nie udał się debiut Kacprowi Formeli pod banderą Cage Warriors – Polak przegrał z Aidenem Lee przez poddanie.

Kacper Formela (4-1) doznał pierwszej zawodowej porażki, podczas gali Cage Warriors 83 w walijskim Newport przegrywając przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie walki z Aidenem Lee (4-1).

Dysponujący doskonałymi warunkami fizycznymi Brytyjczyk od początku atakował bardzo agresywnie, ochoczo korzystając z ciosów prostych i próbując zamknąć Polaka na siatce. Formela jedna – nieustannie mieszając pozycje – krążył przy siatce, odpowiadając krótkimi seriami ciosów. Jednym z pierwszych uderzeń rozbił łuk brwiowy Lee, ale ten nie stracił rezonu, kontynuując wywieranie presji. Walkę następnie przerwano na kilka minut z powodu kopnięcia na krocze w wykonaniu Brytyjczyka. Po wznowieniu Lee kontynuował natarcie, a Formela pracę na nogach przy siatce. Z czasem jednak niezwykle agresywny Lee kilkoma prawymi sierpami zdołał przyszpilić Formelę do siatki. Tam zaatakował kolanami na korpus, potem obalając naszego zawodnika. Gdy ten próbował wstawać, oddał plecy – Lee wykorzystał okazję i zmusił Polaka do klepania.