Polskie MMA

Juras pójdzie w cudaczne gale? „Jestem świeżo po rozmowach, doszliśmy do jakiegoś porozumienia”

Pierwszy turniejowy mistrz KSW Łukasz Jurkowski opublikował zagadkowe nagranie, które może wskazywać na to, że spróbuje swoich sił w jednej z cudacznych organizacji.
Łukasz Jurkowski nie był widziany w akcji od czerwca zeszłego roku, gdy w ramach gali KSW 61 powrócił do klatki po ponad 2-letniej przerwie, przegrywając przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Mariuszem Pudzianowskim.

Dopytywany wówczas o zakończenie kariery, Juras żadnych deklaracji nie składał, podkreślając, że niczego przewidzieć nie sposób. Przypominał, że swego czasu – w 2011 roku po porażce z Tonim Valtonenem – ogłosił już raz zakończenie sportowej kariery, a później zdanie zmienił, wobec czego tego samego błędu drugi raz popełniać nie zamierza.
W poniedziałek wieczorem 41-latek opublikował natomiast tajemnicze nagranie, na którym zasugerował występ pod sztandarem jednej z cudacznych organizacji MMA, jakich dziś nad Wisłą nie brakuje.

– Słuchajcie, kochani, jestem świeżutko po rozmowach, po jakichś negocjacjach – powiedział. – Doszliśmy do jakiegoś porozumienia, aby stoczyć taką walkę pozasportową.

– Mogę powiedzieć, że moim rywalem będzie…

Gdy jednak wypowiedział powyższe słowa, rozbrzmiała głośna muzyka, która oczywiście kompletnie zagłuszyła jego wypowiedź.

Czy działający od wielu lat na różnych polach – między innymi jako komentator czy gospodarz magazynów poświęconych MMA i nie tylko – Juras rzeczywiście bierze pod uwagę występ dla cudacznej organizacji?Kilka miesięcy temu Łukasz poinformował, że jego kontrakt z organizacją KSW dobiegł końca i jest wolnym zawodnikiem.

– Nie wiem co dalej z MMA – napisał wówczas. – Nie wiem, czy kiedyś jeszcze wyjdę do klatki. Ilość obowiązków sprawia, że sport jest już tylko hobby. Czy chciałbym jeszcze raz stoczyć walkę? Tak, ale tylko wtedy, jak będę mógł skupić się na pełnych przygotowaniach. Nie mam z żadną organizacją ważnego kontraktu. Free agent. Do klatki wejdę tylko za dobre pieniądze, fajna gala, dobry rywal. Mam co w życiu robić. Jak to widzicie Wy? Finalnie to wszystko dla kibiców. Wy płacicie za bilety czy ppv. Chcielibyście zobaczyć Jurasa w klatce MMA?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kilka miesięcy temu Juras został zapytany wprost za pośrednictwem mediów społecznościowych, czy mógłby wystąpić na gali High League.

– Sportowy pojedynek: tak – odpowiedział wtedy zawodnik. – Inne nie. Nie sądzę, abym był targetem freek fightów. Za mały ruch na social mediach.
Podobne podejście prezentuje chociażby Mamed Khalidov, który w zeszłym tygodniu powtórzył, że jest otwarty na walki dla cudacznych organizacji pod warunkiem, że stanie naprzeciwko zawodnika z krwi i kości.

Gdy cudaczne organizacje MMA wchodziły na polski rynek, Łukasz podchodził do nich z rezerwą, delikatnie rzecz ujmując. Z czasem jednak – podobnie jak wielu przedstawicieli środowiska – zdanie zaczął zmieniać, podchodząc do tego rodzaju wydarzeń z coraz większym zrozumieniem.

Poniżej przytoczone nagranie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button