UFC

Junior dos Santos i Alistair Overeem poza UFC

Dwaj legendarni zawodnicy wagi ciężkiej, Junior dos Santos i Alistair Overeem, opuścili szeregi organizacji UFC.

Zaprawieni w bojach ciężcy, Junior dos Santos (21-9) i Alistair Overeem (47-19), nie są już zawodnikami UFC. O rozstaniu obu z amerykańską organizacją poinformował nieoficjalnie portal MMAJunkie.com.

Obaj zawodnicy zostali już usunięci z rankingów UFC.
37-letni obecnie Brazylijczyk dołączył do UFC w 2008 roku, wygrywając dziewięć pierwszych walk – sięgnął tym samym po mistrzostwo i raz je obronił. Utraciwszy złoto w 2012 roku w rewanżu z Cainem Velasquezem, nie był już w stanie powrócić do dawnej formy, przeplatając przez dłuższy czas zwycięstwa z porażkami.

Jeszcze dwukrotnie utorował sobie jednak drogę do walki o tytuł mistrzowski, przegrywając jednak w trylogii z Cainem Velasquezem i w rewanżu ze Stipe Miociciem.
W latach 2018-2019 był co prawda bliski ponownego włączenia się do mistrzowskiej rozgrywki – odniósł trzy wiktorie z rzędu – ale Francis Ngannou skruszył jego marzenia. Później Cygan przegrał jeszcze trzy walki przez nokauty – z Curtisem Blaydesem, Jairzinho Rozenstruikiem i Cirylem Gane – i w konsekwencji z organizacją rozstał się z czarną serią czterech porażek.

Karierę w UFC zakończył z bilansem 15-8. W pokonanym polu zostawiał między innymi Fabiricio Werduma, Mirko Filipovicia, Marka Hunta, Derricka Lewisa czy Franka Mira.

Brazylijczyk zdążył już oficjalnie potwierdzić rozbrat z UFC, dziękując organizacji za lata współpracy. Zamierza teraz odpocząć, a później otworzy nowy rozdział swojej kariery. Jaki? Nie wiadomo, choć… Ikona rękawicy bokserskiej, którą opublikował w swoim wpisie, może sugerować, że Cygan spróbuje swoich sił między linami.Alistair Overeem zasilił szeregi UFC w 2011 roku. Pod banderą amerykańskiego giganta stoczył łącznie dwadzieścia walk, kończąc z bilansem 12-8. W 2016 roku stanął przed szansą sięgnięcia po tytuł mistrzowski, ale przegrał przez nokaut ze Stipe Miociciem.

Kilka tygodni temu 40-letni już Holender w ostatnim – jak się okazało – występie w oktagonie przegrał przez nokaut z Alexandrem Volkovem. W ten sposób jego seria dwóch zwycięstw dobiegła końca, a wraz z nią marzenia o sięgnięciu po pas mistrzowski UFC.
Dalsze plany Holendra nie są znane.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

  1. Overeem to mój ulubiony ciężki od dawna. Legenda, wiele wspaniałych walk. Ale już pora na niego, w ostatniej walce wyglądał fatalnie, a i we wcześniejszych miewał momenty, gdzie stał na siatce za gardą i próbował jedynie przetrwać.
    Pod względem umiejętności jeden z najbardziej wszechstronnych ciężkich.

    Dos Santos, też wielkie nazwisko, jego kariera jest na podobnym etapie co Reema, czas kończyć.

Dodaj komentarz

Back to top button