Josh Barnett: „Poprosiłem o zwolnienie z kontraktu z UFC”

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC Josh Barnett wyjaśnia, dlaczego nie jest zainteresowany kontynuowaniem kariery na pokładzie okrętu dowodzonego przez Danę White’a i spółkę.

Wczorajsze doniesienia portalu MMAJunkie.com o zwolnieniu Josha Barnetta z UFC okazały się nieprecyzyjne. Jak bowiem w rozmowie z ESPN.com zdradził sam zawodnik, nadal pozostaje pod sztandarem organizacji.

Jest prawdą, że poprosiłem o zwolnienie i teraz rozmawiamy o szczegółach.

– powiedział Warmaster.

Od czasu, gdy powróciłem do organizacji (w 2013 roku) ZUFFA była absolutnie fantastyczna. Dotrzymali każdej najdrobniejszej obietnicy i nie znajduję dla nich słów uznania.
Rzecz jednak w tym, że 40-letni zawodnik nie chce już współpracować z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA), która maglowała go przez 15 miesięcy po pozytywnym wyniku kontroli dopingowej w grudniu 2016 roku, by w końcu – po tym, jak Barnett nie zgodził się na 2-letnie zawieszenie, odwołując się do sądu arbitrażowego – orzec, że zawodnik niczym nie zawinił.

Po wszystkim przez co przeszedłem z USADA i moim oczyszczeniu z zarzutów nie jestem skłonny oddać się pod kuratelę USADA w stopniu koniecznym do kontynuowania kariery w UFC.

– powiedział Barnett.

Warmaster nie był widziany w akcji od września 2016 roku, gdy poddał Andreia Arlovskiego.

*****

Donald Cerrone ma dość Leona Edwardsa: „Kawał aroganckiego i zarozumiałego sku*wiela”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply