UFC

Jose Aldo: „Moje największe marzenie to zostać mistrzem MMA i boksu”

Mistrz kategorii piórkowej UFC Jose Aldo ujawnia, że cały czas po głowie chodzi mu kariera bokserska.

Conor McGregor posiada już licencję bokserską w Kalifornii, a lada dzień przystąpi do uzyskania jej w Newadzie, gdzie już procedowany jest wniosek o taką samą licencję dla Nate’a Diaza.

W ślady tej dwójki zamierza też pójść… Jose Aldo – ale przekonuje, że na nieco innych zasadach.

Przede wszystkim – nie chodzi o pieniądze. Chcę, żeby to było jasne. Dzięki Bogu UFC i MMA dało mi bardzo wiele.

– powiedział w rozmowie z Combate (za MMAFighting.com) Brazylijczyk.

Tak, myślę o karierze bokserskiej, ale chcę zacząć od samego dołu, od zera. Chcę dostać się do rankingu i któregoś dnia walczyć o pas. Nie chcę walki dla samej walki, dla pieniędzy, w poszukiwaniu wielkich walk, żeby wyzywać wielkich mistrzów.

Szanuję każdego boksera, ale chcę rozpocząć od samego dołu. Chcę kariery w boksie. Moim największym marzeniem było, aby zostać mistrzem w MMA i w boksie. To moje największe marzenie.

Jednocześnie Aldo – zapytany o McGregora – zapewniał, że ma go, delikatnie rzecz ujmując, w głębokim poważaniu i kompletnie nie interesuje go, co się dzieje z Irlandczykiem. Skupia się na sobie.
Wieloletni trener i menadżer Aldo Andre Pederneiras opowiedział też o aktualnej sytuacji swojego podopiecznego i klienta, wyjaśniając, że naprawdę chcieli walki o tymczasowy pas mistrzowski z Khabibem Nurmagomedovem, ale pomysł ten nie przypadł do gustu ojcu Rosjanina.

Teraz czekamy na nową walkę z informacją na co najmniej 2,5 miesiąca albo 3 miesiące przed galą, aby Aldo mógł wrócić do treningów i być gotowym do walki.

– powiedział Pederneiras.

Problemem na dzisiaj jest to, że Conor mówi, że chce tylko bić się w boksie, więc czekamy, żeby zobaczyć, kto naprawdę rządzi w UFC – czy jest to Conor, czy UFC.

McGregor musi walczyć i obronić pas kategorii lekkiej, ale wie, że jeśli dostanie Khabiba lub Fergusona, to nie wiem, jak ta walka się potoczy. Myślę, że boi się tej walki bardziej niż wszystkiego innego – poza ponowną walką z Aldo, bo skoro wolał oddać pas, byle uniknąć rewanżu, to nie wiem, czy można być bardziej wystraszonym.

W swojej kolejnej walce Aldo najprawdopodobniej skrzyżuje rękawice z tymczasowym mistrzem Maxem Holloway’em. Póki co nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do walki.

*****

Conor McGregor ruga Nate’a Diaza: „To była najbardziej dziwkarska zagrywka, jaką widziałem”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button