UFC

Jose Aldo i inni gotowi zastąpić Frankiego Edgara w walce z Maxem Holloway’em

Najmocniejsi zawodnicy kategorii piórkowej wyrazili gotowość do pójścia w oktagonowe tany z mistrzem Maxem Holloway’em podczas gali UFC 218.

Po tym, jak Frankie Edgar zmuszony był z powodu kontuzji wycofać się z walki z mistrzem kategorii piórkowej Maxem Holloway’em, która miała się odbyć 2 grudnia w Detroit podczas gali UFC 218, gotowość do zastąpienia go wyraziło trzech najwyżej sklasyfikowanych zawodników w dywizji – Jose Aldo, Ricardo Lamas i Cub Swanson.

Brazylijczyk przygotowuje się obecnie do starcia ze wspomnianym Ricardo Lamasem, do którego ma dojść 16 grudnia podczas kanadyjskiej gali UFC on FOX 26. W swojej ostatniej potyczce mierzył się właśnie z Błogosławionym, padając w trzeciej rundzie, ale w ocenie wielu niemożność korzystania z lowkingów – z powodu, jak twierdzi jego sztab, kontuzji – odcisnęła się sporym piętnem na przebiegu walki.

Ponownie w tany z Maxem Holloway’em chciałby wdać się też Ricardo Lamas, który przegrał z Hawajczykiem jednogłośną decyzją sędziowską półtora roku temu.

Od tamtego czasu Amerykanin wygrał dwie walki z rzędu, poddając Charlesa Oliveirę i ubijając Jasona Knighta.
Wreszcie swojej szansy na rewanż szuka też Cub Swanson, który tydzień później ma się bić z Brianem Ortegą w walce wieczoru gali UFC Fight Night 123.

Od czasu porażki z Holloway’em ponad dwa lata temu Swanson wygrał cztery walki z rzędu. Rzecz jednak w tym, że obecnie w kontrakcie z UFC pozostała mu jedna tylko potyczka i przyznał w krótkiej rozmowie z Arielem Helwanim, że aby wszedł na zastępstwo z Błogosławionym, musi najpierw otrzymać nowe – atrakcyjniejsze niż proponowane wcześniej, które odrzucił – warunki przedłużenia kontraktu.

Cub Swanson rozczarowany UFC, wysłucha innych ofert: „Nie jestem krzykaczem, ale tak się załatwia teraz sprawy”

Wsparcia swojemu klubowemu koledze udzielił też nowy mistrz kategorii koguciej TJ Dillashaw.

Rzecz w tym jednak, że problemy kontraktowe nie dotyczą Jose Aldo i Ricardo Lamasa, co może mieć znaczenie przy ostatecznym wyborze zastępcy dla Hawajczyka.

*****

Sierpem #60 – jak Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button