Bez kategoriiUFC

Wszystko dopięte? Jon Jones zdradził wstępny termin walki ze Stipe Miociciem!

Były dominant 205 funtów Jon Jones opowiedział o okolicznościach zestawienia walki ze Stipe Miociciem.
Wygląda na to, że szczegóły powrotu do akcji niewidzianego w oktagonie od ponad dwóch lat byłego mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa są już ustalone. Przynajmniej wstępnie…

Kilka tygodni temu Bones potwierdził medialne spekulacje, przyznając, że jego rywalem na powrót będzie były dwukrotny mistrz 265 funtów Stipe Miocić. Jak zdradził, pojedynek był szykowany na lipiec, ale z inicjatywy Miocicia został przełożony na późniejszy termin.
Podczas piątkowej gali CES MMA Bones odsłonił nieco kulisy zestawienia ze Stiopikiem, zdradzając też nowy planowany termin walki.

– Słyszałem, że pierwotnie walka miała odbyć się 2 lipca – powiedział Jon. – Wydaje mi się, że gdy Stipe usłyszał o tym terminie – a z tego, co wiem, targał wtedy sporo ciężarów i niewiele trenował MMA – zdecydował, że chce pokazać się z jak najlepszej strony.

– Szanuję to. To wielki mistrz. Zasługuje na to. Wydaje mi się, że poprosił o walkę 24 września. Mam nadzieję, że odbędzie się w las Vegas.

Sytuacja w mistrzowskiej rozgrywce w wadze ciężkiej jest niejasna – a to z uwagi na dobiegający końca w grudniu kontrakt jej mistrza Francisa Ngannou. Z uwagi na niedawną operację kolana Kameruńczyk w tym roku do akcji już nie wróci, a i nie sposób wykluczyć, że ostatecznie porozumienia z UFC w sprawie nowej umowy nie wypracuje, wakując pas.
Pytany kilka tygodni temu, czy na szali potencjalnej walki Stipego Miocicia z Jonem Jonesem może znaleźć się tymczasowy pas mistrzowski, sternik UFC Dana White scenariusza takiego nie wykluczył.

– Od dwóch lat trenuję jakieś trzy razy dziennie – powiedział Jones. – Skoro jestem tak blisko powrotu, dlaczego nie mogę poczekać odrobinę dłużej. Jestem podekscytowany wrześniem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button