UFC

„Jon Jones zdradził mi sekret MMA” – Mike Perry wskazuje najważniejszy element w oktagonowej grze

Mike Perry opowiedział o nieudanym występie przeciwko Donaldzie Cerrone, wskazując też trzech rywali, z którymi chciałby się teraz zmierzyć.

Mike Perry był mocno załamany szybką porażką z Donaldem Cerrone w walce wieczoru gali UFC Fight Night 139 w Denver, ale czas, jak zawsze, goi rany. Dziś, uzbrojony w nową motywację, Platynowy potrafi nawet wskazać pozytywne elementy ze swojego występu z Kowbojem.

Mój kickboxing wyglądał o wiele lepiej.

– powiedział w rozmowie z BJPenn.com.

Co prawda cały czas przede mną uciekał, więc nie działo się zbyt dużo, ale płynnie wchodziłem w klincz, nie dając się trafić – a na ogół daję się trafić.

Platynowy zdążył już zapowiedzieć, że zamierza mocno skupić się teraz na brazylijskim jiu-jitsu, trenując częściej między innymi z Ronaldo Jacare Souzą. Jednocześnie jednak, poinstruowany przez Jona Jonesa, chce rozwinąć swoje ground and pound.

Musisz mieć dobrą pozycję w parterze.

– powiedział.

Jon Jones zdradził mi sekret MMA, którym jest ground and pound. Były pewne momenty w walce z Kowbojem, w których powinienem był podnieść się odrobinę i wystrzelić z bombami z góry. Nie czułem się jednak pewnie na górze. Spróbowałem klucza na rękę, ale po prostu mnie przetoczył. Jest lepszy sposób na to, żeby wykorzystać moją masę. Powinienem był osiąść mocniej, obniżyć biodra. Muszę popracować nad tym, żeby taka była moja pamięć mięśniowa.

(Kowboj) trenował w gi przez cały obóz, robił grappling, atakował kończyny gości. Ja podczas przygotowań nikogo nie poddawałem. Próbowałem robić ground and pound, ale wiedział, jak mnie powstrzymać. Jego jiu-jitsu było po prostu płynniejsze.

Z ostatnich czterech pojedynków Mike Perry wygrał tylko jeden, pokonując na punkty Paula Feldera. Poza Donaldem Cerrone pokonywali go też Santiago Ponzinibbio oraz Max Griffin.

Jeśli chodzi o dalsze plany, Perry ma już na oku trzech rywali.

Till. Sage Northcutt. Czy Till wraca do 170 funtów? Prawdopodobnie nie. Może zrobimy 175 funtów?

– powiedział w programie The MMA Hour.

Kowboj robił grappling z Mickeyem Gallem. Powalczę i z tym skurwielem. Mogę walczyć z Mickeyem Gallem. Jebać Mickeya Galla. Wrócę do klubu, będę robił grappling i od teraz będę miażdżył wszystkich – a przynajmniej następnego skurwiela. Musisz w siebie wierzyć.

*****

„Był przerażony jak sam sku*wysyn!” – pasjonujące kulisy walki Cerrone vs. Perry (VIDEO)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button