Bez kategoriiUFC

Jon Jones vs. Stipe Miocić na horyzoncie? Dana White potwierdza, że takie są plany, wskazuje przybliżony termin walki!

Szefujący UFC Dana White zabrał głos na temat powrotu do oktagonu byłego dominanta 205 funtów Jona Jonesa.
Były mistrz kategorii półciężkiej UFC Jon Jones nie był widziany w akcji od ponad dwóch lat. Pokonawszy wówczas kontrowersyjnie Dominicka Reyesa, obwieścił kilka miesięcy później, że przenosi się do królewskiej wagi, aby tam ustanowić swoje rządy. Nie widział już przed sobą wyzwań sportowych i szans biznesowych w 205 funtach.

Przygotowania do migracji Bonesa trwają już dwa lata – przeplatane, nawiasem mówiąc, kolejnymi skandalami prawno-obyczajowymi zawodnika – ale coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że niebawem niespełna 35-letek w końcu ponownie przekroczy próg oktagonu.
Taki scenariusza zasugerował też właśnie głównodowodzący UFC Dana White. Zapytany w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił TMZ Sports, o przyszłość Bonesa, sternik amerykańskiego giganta wskazał przybliżony termin jego powrotu oraz szykowanego dlań rywala.

– Ludzie mówili mi niedawno o jakiejś gali, jaka to wspaniała rozpiska, ale powiedziałem, żeby poczekali na to, co szykujemy na lato – powiedział White. – To będzie niesamowite. Mam nadzieję, że Jon Jones będzie częścią naszych letnich zestawień.

Kto na rywala?

– Stipe ma sens – odparł krótko acz konkretnie amerykański promotor.

Obchodzący w sierpniu 40. urodziny Stipe Miocić ostatni pojedynek stoczył w marcu ubiegłego roku, w rewanżu padając pod uderzeniami aktualnego mistrza Francisa Ngannou. Od dłuższego już czasu domagał się trzeciego starcia z Kameruńczykiem, ale zmuszony był zrewidować swoje plany z powodu operacji kolana, jakiej zmuszony był poddać się niedawno Pradator – wykluczy go bowiem ze startów na wiele miesięcy.

Dwa miesiące temu Bones zabrał publicznie głos na temat potencjalnego zestawienia z Miociciem, które w medialnych spekulacjach przewija się od dłuższego czasu.
– Najlepszy ciężki w historii kontra najlepszy półciężki w historii – napisał wówczas Jon. – Kto chce to obejrzeć? Jestem gotowy.

Przed dwoma tygodniami Jones zapowiedział, że planuje szczyt formy – a zatem i walkę? – na przełom czerwca i lipca. Czy jego pierwszym przeciwnikiem w wadze ciężkiej będzie były mistrz?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button