Jon Jones przerywa milczenie na temat walki Israela Adesanyi z Yoelem Romero

Rozdający karty w kategorii półciężkiej Jon Jones zabrał głos na temat rozczarowującego pojedynku Israela Adesanyi z Yoelem Romero.

Od ponad roku mistrzowie kategorii półciężkiej i średniej, Jon Jones i Israel Adesanya, nie szczędzili sobie medialnych uprzejmości – często nieszczególnie wyrafinowanych – regularnie się podskubując, także przed i po swoich pojedynkach.

Jednak kilka tygodni temu Bones zapowiedział, że porzuca przepychanki z Nigeryjczykiem, skupiając się na poważniejszych rzeczach. Wcześniej co prawda czynił już podobne zapowiedzi, ale nie był w stanie im sprostać, umiejętnie prowokowany przez czempiona 185 funtów.

Teraz jednak trwanie w tymże postanowieniu poszło Amerykaninowi zaskakująco dobrze. Niespełna dwa tygodnie temu miał bowiem doskonałą okazję, aby wykpić Israela Adesanyę, który po bezbarwnej walce wypunktował Yoela Romero, bijąc niechlubny rekord najmniejszej liczby celnych uderzeń w 5-rundowym pojedynku mistrzowskim – a jednak tego nie zrobił.

Jak jednak odnotowano na profilu Fight_Library na Twitterze, Bones zabrał głos w temacie, udzielając komentarza pod jednym z instagramowych wpisów Żołnierza Boga.– Brachu, robisz stójkę dopiero od kilku lat, a biłeś się z nim na nogach przez równe 25 minut – napisał Jones, zwracając się do Romero. – Uważam, że wypadłeś dobrze i dobrze zaprezentowałeś swoją drużynę. Szkoda, że nie byłeś odrobinę bardziej przekrojowy, korzystając z zapasów i grapplingu. To by stanowiło różnicę. Walczyłeś z nim tam, gdzie jest najlepszy, a i tak było bardzo blisko. Jestem z ciebie dumny.

Po walce obaj zawodnicy – Kubańczyk i Nigeryjczyk – zarzucili sobie nawzajem ultra-defensywne podejście, obarczając się nawzajem winą za przebieg walki. Adesanya przekonywał, że Romero stał tylko bez ruchu, nie robiąc wiele poza tym, natomiast pretendent zarzucił mistrzowi notoryczne uciekanie przed wymianami.

Aktualizacja: Jon Jones skomentował też nigeryjsko-kubańskie starcie na Twitterze.

– Yoel jest ode mnie starszy o prawie 10 lat, a prawie wygrał tę walkę bez korzystania z zapasów. Niczego więcej nie powiem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Szukam ostrej bitki” – Conor McGregor zapewnia, że fani będą zadowoleni z jego kolejnej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply