UFC

Jon Jones o ewentualnej walce ze Stipe Miocicem: „To byłoby wyzwanie mojego życia”

Jon Jones nie ukrywa, że jest pod wrażeniem umiejętności mistrza wagi ciężkiej Stipego Miocica, który na UFC 203 znokautował Alistaira Overeema.

Przed galą UFC 203 Jon Jones był przekonany, że Alistair Overeem odbierze pas mistrzowski kategorii ciężkiej Stipemu Miocicowi. Nic takiego jednak się nie stało, bo Amerykanin znokautował Holendra w końcówce pierwszej rundy.

Zapytany na Twittrze przez jednego z fanów o to, jak poradziłbym sobie z Miocicem, Jones odparł:

Zaczynam zdawać sobie sprawę, że zgiełk wokół tego gościa jest uzasadniony. Jest już sprawdzony. To byłoby wyzwanie mojego życia.

Bones czeka obecnie – po wpadce dopingowej przed niedoszłym rewanżem z Danielem Cormierem na gali UFC 200 – na decyzje Stanowej Komisji Sportowej w Newadzie oraz Amerykańskiej Komisji Antydopingowej odnośnie swojej przyszłości, ale coraz częściej pojawiają się pogłoski, że zawieszenie Jonesa może być nawet krótsze niż sześć miesięcy.

29-letni zawodnik w przeszłości zapowiadał już podbój dywizji ciężkiej po stoczeniu jeszcze kilku starć w półciężkiej, ale niedawno zmienił zdanie, twierdząc, że kategoria ciężka nie jest już tak interesująca. Dodał jednak, że do zmiany dywizji przekonałaby go albo jakaś kasowa walka, albo… starcie o pas mistrzowski.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button