Polskie MMAUFC

Johnson wskazuje zawodniczkę, która pokona Jędrzejczyk

Demetrious Johnson uważa, że w dywizji słomkowej istnieje zawodniczka, która może sprawić Joannie Jędrzejczyk mnóstwo problemów.

Zasiadający od dawna na tronie kategorii muszej Demetrious Johnson w podcaście Joe Rogana podzielił się swoją opinią na temat aktualnej sytuacji w dywizji słomkowej kobiet, na szczycie której znajduje się Joanna Jędrzejczyk.

Myślę, że osobą, która będzie w stanie pokonać Joannę i zdetronizować ją, jest Paige VanZant.

Znajdująca się na fali trzech zwycięstw w UFC 21-letnia Paige VanZant powróci do oktagonu już 10 grudnia, na gali UFC Fight Night 80 mierząc się z Rose Namajunas. Zwycięstwo może bardzo mocno zbliżyć ją do pojedynku o pas mistrzowski.

Mighty Mouse wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem VanZant może pokonać Polkę.

Kocham Joannę Jędrzejczyk, to nie oznacza, że jej nie lubię. Tym, co widzę, obserwując Joannę, jest to, że jest artystką stójki, uderza jak pieprzona ciężarówka. Ale to, co widzę u Paige VanZant – choć jest nadal zielona – to tempo, jakie narzuca rywalom… Tempo, jakie Valerie Letourneau narzuciła Joannie, zauważyłem, że Jaonna zaczęła wtedy odrobinę zwalniać. Gdyby Valerie miała tylko trochę więcej zapasów, trochę więcej nastawienia „po prostu będę się z tobą bić”… A to właśnie Paige wnosi, gdy walczy. Narzuca ostre tempo, siedzi na tobie nieustannie. Potrafi wychodzić z dziwnych kotłowanin i zastanawiasz się „O, co tu u diabła się stało?”. Ale kończy na górze i zaczyna cię stamtąd okładać – ground and pound – myślę, że sprawi Joannie Jędrzejczyk problemy.

Polka kilka dni temu przeszła pomyślnie operację dłoni i powoli przygotowuje się do powrotu do oktagonu. Najprawdopodobniej jej kolejną rywalką będzie Claudia Gadelha.

Zgadzacie się z opinią Demetriousa Johnsona?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button