KSWPolskie MMA

John McCarthy ocenia ugryzieniu w walce Gamrota z Parke na KSW 39

Uznany na świecie sędzia John McCarthy zabrał głos na temat kontrowersji związanych z możliwym ugryzieniem palca Normana Parke przez Mateusza Gamrota.

Nie milkną echa kontrowersyjnej sytuacji, do jakiej doszło w walce o złoto kategorii lekkiej podczas gali KSW 39 – Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mateusz Gamrot miał ugryźć Normana Parke, co wywołało wściekłość tego ostatniego.

Pomyślałem, że utrudnię mu oddychanie, więc złożyłem dłoń – można to robić – złożyłem dłoń i zakryłem mu nią usta, próbując potem może przejść do gilotyny albo czegoś. Ale on przesunął głowę, wybrał mój palec i mocno ugryzł. I od tego się zaczęło.

– powiedział o całej sytuacji po gali Irlandczyk.

Z kolei Polak zaraz po gali stwierdził:

Nie ugryzłem w ten palec, aczkolwiek Norman wsadzał… Była taka dość dziwna sytuacja – trzymał moją twarz tak, jakby chciał zatykać usta, wsadził ten palec. Nie wiem, może on zahaczył o zęby, może coś tam się wydarzyło. Ja go na pewno nie ugryzłem w ten palec. Staram się zawsze walczyć fair play. Jestem sportowcem z krwi i kości, na pewno tego nie zrobiłem.

Z kolei dwa dni później w programie Puncher Gamer podszedł już do tematu nieco inaczej, nie potwierdzając co prawda wprost, że faktycznie ugryzł Parke’a, ale też temu nie zaprzeczając tak zdecydowanie jak zaraz po gali.

Gdy Irlandczyk żywiołowo protestował, sędzia Tomasz Bronder przerwał na chwilę walkę – zdenerwowany Parke odepchnął Gamrota, do klatki wpadł ni stąd ni zowąd Martin Lewandowski, aby uspokoić sytuację. Pojedynek został ostatecznie przeniesiony do stójki, a żaden z zawodników nie został ukarany – nie wliczając może tego, że Gamrot stracił dogodną pozycję, bo wcześniej był za plecami pretendenta.
Jak natomiast na całą sprawę zapatruje się uznany sędzia John McCarthy? Obejrzawszy powyższe nagranie, powiedział:

Wygląda na to, że Norman nie był poważnie ranny po ugryzieniu, ale w tamtej pozycji było to w oczywisty sposób celowe. Minus dwa punkty, jeśli walka może być kontynuowana. Dyskwalifikacja, jeśli walka musi zostać przerwana z powodu kontuzji. Gryzienie jest nieuczciwe i nie przystoi prawdziwemu zawodnikowi MMA

Jak widać powyżej, Big John nie odniósł się do odepchnięcia Gamrota przez Parke’a.

Podawszy dalej na Twitterze wpisy McCarthy’ego, Parke podsumował sprawę krótko:

Nic nie zostanie z tym zrobione, ale powiem wam jedno – Gamrot wie, co zrobił. Ugryzł, żeby przejść do lepszej pozycji. Ludzie w Polsce wiedzą.

Po prostu mi to zrekompensujcie ($$$), nie dbam już o rezultat. To skończone, polscy fani wiedzą, co się stało i mój rywal też.

*****

Historia jednego podchwytu – analiza walki Damiana Janikowskiego z Julio Gallegosem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button