UFC

John Lineker minimalnie lepszy od Johna Dodsona!

John Lineker odniósł szóste z rzędu zwycięstw, w walce wieczoru gali UFC Fight Night 96 wypunktowując Johna Dodsona.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 96 w Portland John Lineker (29-7) po wyrównanej walce wypunktował Johna Dodsona (18-8).

Obaj zawodnicy podeszli do siebie ze sporym szacunkiem – w pierwszej rundzie wymian było niewiele. Lineker był agresywniejszy, spychając Dodsona do defensywy, ale atakował rzadko. Najmocniejszym uderzeniem rundy było kopnięcie na głowę w wykonaniu Amerykanina, które jednak nawet nie zachwiało Brazylijczykiem.

W drugiej rundzie Lineker podkręcił tempo, ale Dodson świetnie pracował na nogach, nie dając się zamykać pod siatką. Sfrustrowany Brazylijczyk zaczął się mocno irytować, atakując jeszcze ostrzej. Amerykanin odrobinę zwolnił i zaczął wdawać się w szalone wymiany z Linekerem – obaj trafiali, ale pod żadnym nie ugięły się nogi. W końcówce rundy Brazylijczyk dosięgał celu coraz częściej, kombinacjami sierpowych obijając głowę i korpus rywala.

Trzecia runda przebiegała już pod dyktando Linekera, który jeszcze bardziej podkręcił tempo. Dodson skakał po całym oktagonie jak szalony, próbując – bardzo często z sukcesami – unikać natarć rywala. Sam trafił też pojedynczymi uderzeniami – w tym mocnym kopnięciem na głowę – ale sam zainkasował znacznie więcej ciosów, będąc w permanentnej defensywie.

Czwarta runda była bardziej wyrównana. W poczynania Dodsona zaczęła wdzierać się panika, ale nie lepiej było z Linekerem, w którego poczynania zaczęła wkradać się frustracja. Chwilami Brazylijczyk ganiał Amerykanina niemal w sprincie. Obaj zanotowali sporo dobrych ciosów, choć oczywiście to Lineker nieustannie napierał.

W ostatniej odsłonie warunki dyktował Dodson, który zachował więcej sił. Dzięki swojej szybkości i upodobaniu do ciosów prostych – zamiast sierpowych jak Lineker – Amerykanin kilka razy wymanewrował Brazylijczyka, na odchodne częstując go ciosami. Raz nawet o mało nie posłał go na deski, ale Lineker przetrwał, chwilę potem zresztą rzucając się do kolejnej szarży.

Ostatecznie sędziowie niejednogłośnie wskazali na Johna Linekera, który tym sposobem odnosi szóste z rzędu zwycięstwo.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button