UFC

Joe Rogan zniknie z YouTube – podpisał bajeczną umowę ze Spotify

Znany fanom MMA przede wszystkim z roli komentatora gal UFC Joe Rogan dobił wartego 200 milionów dolarów targu z platformą Spotify.

Joe Rogan – komentator i komik, który prowadzi jeden z najpopularniejszych na świecie podcastów The Joe Rogan Experience – podpisał kontrakt z gigantem medialnym Spotify.

Jak oficjalnie poinformował, od 1 września tego roku jego podcast będzie dostępny na Spotify oraz innych platformach, a od nowego roku wyłącznie na Spotify – także w wersji z obrazem. Zapewnił, że nadal będzie on dostępny za darmo.

Na You Tube – platformie, która stanowiła dotychczas matecznik Rogana – będą od nowego roku publikowane wyłącznie krótkie klipy z podcastów. Pełne wersje będą dostępne wyłącznie na Spotify.

– To nadal będzie dokładnie taki sam program – zapewnił Rogan. – To po prostu umowa licencyjna, więc Spotify nie będzie miało żadnej kontroli nad treścią. Chcą, bym dalej robił to, co robię teraz.
Wedle doniesień The Wall Street Journal, Joe Rogan zarobi na ekskluzywnej umowie ponad $100 milionów. Jednak dziennikarz New York Magazine Yashar Ali twierdzi – powołując się na źródła, które znają umowę – iż jest ona warta, bagatela, $200 milionów! Nie wiadomo natomiast, ile lat obejmuje kontrakt.

Podcast The Joe Rogan Experience pojawił się w 2009 roku, zyskując sobie z czasem gigantyczną rzeszę oddanych fanów. Rogan – jedna z najbardziej wpływowych postaci w świecie MMA – nie ogranicza się w swoich podcastach do sportu – chętnie porusza też tematy naukowe, polityczne czy społeczne. Posiada szerokie wsparcie ze strony sponsorów.
Spotify to największy serwis muzyczny oparty o subskrypcje. W ostatnim roku firma mocno zainwestowała właśnie w podcasty, dostrzegając w nich gigantyczny potencjał biznesowy. To obecnie największa platforma z podcastami.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. No i ustawił siebie i swoje dzieci do końca życia. Fajnie bo podcast ma zajefajny. Pamiętam jak raz gościem był Billy Corgan z „The Smashing Pumpkins” oglądałem z mega ciekawością , a nawet nie jestem fanem tego zespołu . Rogan umie rozmawiać z ludźmi jak mało kto. Kiedyś oglądałem prawie każdy odcinek, teraz już tylko ma wyrywki. Ciekawe czy naprawdę dostęp będzie łatwy i darmowy do jego podcastów na nowej platformie.

Dodaj komentarz

Back to top button