UFCWiadomości MMA

Joe Rogan przeprasza Jose Aldo

Joe Rogan przeprosił Jose Aldo i Andre Pederneirasa za komentarze sugerujące stosowanie środków dopingujących przez byłego mistrza.

Wszystko rozpoczęło się, gdy do przestrzeni publicznej dostało się nagranie z rozmowy komentatora UFC, Joe Rogana z jednym z techników sprzed walki Jose Aldo z Conorem McGregorem na UFC 194. Amerykanin twierdził w nim, że ciało Brazylijczyka wydaje się jakieś inne, sflaczałe.

Później podczas swojego podcastu Rogan powtórzył te słowa, zaznaczając jednak, że nie oskarża Aldo o stosowanie środków dopingujących (lub ich odstawienie po wejściu w życie polityki antydopingowej), biorąc pod uwagę, że może Brazylijczyk tym razem postawił na przygotowanie kondycyjne.

W odpowiedzi trener Aldo, Andre Pederneiras, na swoim Twitterze umieścił następujący wpis:

https://twitter.com/dedepederneiras/status/677207241607487488

Do klauna, który myśli, że Aldo był na czymś, a teraz już nie jest, wyciągnij swoje wnioski.

Od czasu wprowadzenia restrykcyjnej polityki antydopingowej przez współpracującą z UFC Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA) zawodnicy Nova Uniao wygrali trzy walki, przegrywając osiem. Trudno jednak wyciągać z tego głębsze wnioski, bo, dla przykładu, jak wyliczył dziennikarz Zane Simon, zawodnicy Jackson-Winkeljohn od tego czasu mają rekord 7-11.

Przyciśnięty do ściany Joe Rogan w rezultacie wystosował krótkie oświadczenie. Oto jego najważniejsze fragmenty:

Pojawił się wyciek nagrania z wozu produkcyjnego zaraz przed walką wieczoru, w którym powiedziałem, że ciało Jose Aldo wyglądało gładko i sflaczale oraz że nie chciałem wyciągać z tego żadnych wniosków, bo mogło tak być po prostu od treningów kondycyjnych. Powiedziałem także, że wyglądał na zdenerwowanego. Wywołało to niepotrzebne kontrowersje. Od tamtego czasu ludzie publikowali zdjęcia Aldo z tej i ostatniej walki, i wyglądał bardzo podobnie. Więc tutaj się poprawiam. Przepraszam Aldo i trenera Andre Pederneirasa za pomyłkę. Nie żywię wobec nich niczego innego poza podziwem.

To nie miała być publiczna konwersacja. Rozmawiałem tylko prywatnie z moim przyjacielem i operatorem z wozu produkcyjnego.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button