Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk: „Proszę o cierpliwość”

Była mistrzyni kategorii słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat kwietniowego rewanżu z Rose Namajunas, do którego dojdzie podczas gali UFC 223 w Brooklynie.

7 kwietnia w Brooklynie Joanna Jędrzejczyk stanie do prawdopodobnie najważniejszej walki w swojej karierze, która może zadecydować o jej przyszłości w UFC. W co-main evencie gali UFC 223 olsztynianka stanie przed szansą poskromienia demonów przeszłości w starciu ze swoją jedyną pogromczynią w karierze, Rose Namajunas.

W listopadzie zeszłego roku podczas nowojorskiej gali UFC 217 Amerykanka sensacyjnie zdominowała i ubiła Jędrzejczyk, strącając ją z tronu kategorii słomkowej.
Przygotowania przebiegają bardzo ciężko. Jestem bardzo skoncentrowana na przygotowaniach.

– powiedziała w rozmowie z PolsatSport.pl Jędrzejczyk.

Poświęcam każdą wolną chwilę na regenerację, na prawidłowe odżywiania, no i na treningi. Wiem, że w sporcie się wygrywa i przegrywa, chociaż niestety moja ostatnia walka nie poszła po mojej myśli, ponieważ zawiodły osoby trzecie z mojego teamu. Wiele osób przed przylotem do Stanów Zjednoczonych pytało mnie, czy zmieniam trenerów, czy zmieniam klub. Moja odpowiedź „nie”, ponieważ moi trenerzy i ja dołożyliśmy wszelkich starań, abym była w jak najlepszej formie do ostatniej walki, która była w listopadzie. Zawiodła moja lekarz, która miała bardzo duży wpływ na to, jak się czułam na 30 godzin przed walką, jak przebiegło zbijanie wagi i samo ważenie. Osoby, które nie są w sportach, w których trzeba pilnować tej wagi, w których trzeba zbijać tą wagę, no niestety nie wiedzą, z czym to się je i jakie to ma skutki – często niekorzystne dla naszego zdrowia czy być może i życia, bo też takie przypadki były.

Ale jestem naprawdę optymistycznie nastawiona, skoncentrowana i ciężko pracuję każdego dnia – i proszę o cierpliwość. Tak samo jak ja muszę uzbrajać się w coraz większą cierpliwość każdego dnia, aby wyczekiwać tego momentu, gdy odbiorę pas wagi słomkowej UFC.

*****

Mark Hunt czy Francis Ngannou – Curtis Blaydes wskazuje, kto bije mocniej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button