Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk o UFC 211: „Napiszę historię po raz kolejny”

Mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat walki z Jessicą Andrade na UFC 211, poruszając też wiele innych tematów.

Po tym, jak Joanna Jędrzejczyk ogłosiła walkę z Jessicą Andrade na gali UFC 211 w Dallas – co wcześniej zdementowała – wzięła udział w Facebookowej sesji pytań i odpowiedzi z fanami.

Oto najważniejsze wypowiedzi mistrzyni w poszczególnych tematach.

O walce z Andrade

Pojedynek będzie niesamowity. Znamy się z Jessicą Andrade. Spisała się świetnie w swojej ostatniej walce z Angelą Hill, więc uważam, że będzie stanowić dla mnie dobre wyzwanie. Jestem bardzo podekscytowana. Po raz kolejny napiszę historię, bo w Dallas zdobyłam swój pas i obronię go teraz także w Dallas, więc bardzo się cieszę.

Czuję się świetnie, trenuję z najlepszymi w ATT na Florydzie. Jestem w formie i mogę wam obiecać, że po raz kolejny usłyszycie „and still”.

Walka będzie mocna. Każda walka jest coraz cięższa. Nie było łatwym krokiem zdobyć ten pas, ale na pewno ciężej jest bronić tego tytuły. Jak widzicie, każda walka jest coraz cięższa, moje przeciwniczki, campy nie obserwują mnie przez 3-4, 5-6, 8 tygodni przed walką – od dwóch lat króluję w tej dywizji i mam nadzieję, że będę królować jeszcze przez kolejne dwa lata, ale to jest zrozumiałe, że oni chcą mnie pokonać, zabrać mi moje marzenia, mój pas, ale ja tak łatwo się nie poddam. Jestem w końcu z Polski, mam to polskie waleczne serce.

O walce Holly Holm vs. Germaine de Randamie

To była bardzo trudna walka dla Holly i dla Germaine. Uważam, że Germaine wygrała, ale powinien być rewanż.

O powrocie do Polski

W sobotę lecę do Polski, będę w niedzielę, będę miała kilka obligacji. Cztery tygodnie spędziłam w Stanach, ciężko trenując, ale będę na tydzień w Polsce, aby się spotkać z moją rodziną, z moimi przyjaciółmi, z moim narzeczonym. Oczywiście 1 marca premiera mojej książki wraz z Przeglądem Sportowym. Książki, którą napisał Przemysław Osiak. Możemy się spotkać – 1 marca o godzinie 18 w Empiku Junior przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Bądźcie tam!

Przesłanie dla Jessiki Andrade

Wszystkiego najlepszego dla ciebie. Cieszę się, że się zmierzymy. Znamy się od dawna, mamy dobre relacje, więc mam nadzieję, że damy dobre widowisko. Powodzenia, żadnych kontuzji, trenuj ciężko i mam nadzieję, że pokażesz to, czego oczekuje od nas UFC i fani.

O statusie P4P

Tak, jestem najlepszą zawodniczką P4P, ale chcę być po prostu najlepsza P4P.

O kategorii słomkowej

Kategoria słomkowa jest najlżejszą w UFC. To ciężka dywizja z wieloma talentami.
O Jessice Andrade

Tak, Jessica jest bardzo niebezpieczną rywalką, ale dam świetny występ i świetną walkę.

No nie wiem, czy tak będzie siłowo mocno mnie przewyższać. Budujemy teraz masę, ciężko trenuję, więc będzie dobrze.

O patriotyzmie

Staram się cały czas mówić o tym, skąd pochodzę, z jakiego kraju. Przygodę w Stanach traktuję jako naukę, jako rozwój. Zdecydowanie wracam do Polski, tam jest moje miejsce na ziemi, tam będę mieszkała. Chcę się rozwijać, osiągać sukcesy i chwalić Polskę.

O zapowiedziach Andrade, że wygra nokautem

Nie widziałam, gdzie Jessica powiedziała, że mnie znokautuje. Nie wiem, czego się spodziewać, bo często te relacje z przeciwniczkami są fajne, a później nagle na faceoff, na staredownach, na ważeniach coś się dzieje, że chcą grać twardo, wskoczyć mi do głowy. Nie wiem, z Jessiką miałam dobrą relację. Miałyśmy jednego menadżera. Oczywiście teraz zmieniłam management. Miałyśmy dobrą relację, często się spotykałyśmy, trenowałyśmy, rozmawiałyśmy. Walka jest walką oczywiście, ale zobaczymy, jak się kto zachowa. Tam nie ma gry, to są wszystko czyste emocje. Mam nadzieję, że Jessica nie będzie jakoś inna i wtedy nie będzie żadnej zawiłości między nami, tylko damy po prostu dobrą walkę.

O trashtalku

Nie będzie trashtalku. To wszystko życie. Nie planuję tego.

O dywizji 125

Mam nadzieję, że stworzą dywizję muszą, ale zobaczymy. Zobaczymy wkrótce. Jestem teraz skoncentrowana na moim tytule w 115 funtach, gdzie czuję się świetnie.

W przyszłości chciałabym zdobyć dwa pasy.

O UFC 205

Gala UFC 205 była jedną z najlepszych gal, jeżeli chodzi o oglądalność. Wszystkie bilety sprzedane, niesamowite, co się działo na ważeniu, co się działo na walce, dużo sprzedanych PPV, więc duża była oglądalność tej gali. Tak to jest, jestem międzynarodową mistrzynią, więc dużo ludzi to oglądało.

Całe nagranie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=6dCYY4RBq8M

*****

Luke Barnatt: „W ostatniej walce Mamed ciągle uciekał – przede mną nie ucieknie”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button