Polskie MMAUFC

Joanna Jędrzejczyk: „Conor wyprztykał się w pierwszej rundzie”

Joanna Jędrzejczyk opowiada o swoich relacjach z Claudią Gadelhą oraz oraz porażce Conora McGregora z Natem Diazem.

Polska mistrzyni kategorii słomkowej, Joanna Jędrzejczyk, ma już za sobą nagrywanie 23. sezonu The Ultimate Fighter, w którym stanęła naprzeciwko Claudii Gadelhy. Obie zawodniczki ponownie – pierwszą walkę Polka wygrała niejednogłośną decyzją sędziowską – skrzyżują rękawice 8 lipca w Las Vegas.

Claudia za dużo gada.

– stwierdziła Jędrzejczyk w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Zarówno o naszej poprzedniej, jak i lipcowej walce. Ja nie lubię tego robić, nie stosuję „trash talku”. Mam twardy charakter, zawsze taki miałam. Ta dziewczyna nie zasługuje na mój szacunek. Szanuję ją jedynie jako zawodniczkę, bo jest mocna.

Reprezentantka Berkutu Arrachionu Olsztyn udzieliła kilka dni temu mocnego wsparcia jedynemu innemu mistrzowi UFC pochodzącemu z Europy – Irlandczykowi Conorowi McGregorowi, który na gali UFC 196 doznał pierwszej porażki w oktagonie, uznając wyższość Nate’a Diaza.

Wielu ludzi nie lubi Conora za jego osobowość. Ja bardzo go cenię. Jest oryginalny. „Wyczyścił” wagę piórkową z przeciwników. Nadal jest jej mistrzem. Tylko on zdecydował się stoczyć pojedynek w wyższej kategorii. I to w półśredniej, nie lekkiej. To było szaleństwo, a szaleńcy są geniuszami.

McGregor dobrze radził sobie w pierwszej odsłonie starcie ze stocktończykiem, nie będąc jednak w stanie ani powalić go na deski, ani nawet solidnie zamroczyć. Ostatecznie w końcówce drugiej rundy, osłabiony i mocno już wcześniej poobijany w stójce, odklepał duszenie.

Umiejętności nie można mu odbierać.

– stwierdziła Jędrzejczyk.

Być może różnica wagi była zbyt duża. Conor wyprztykał się w pierwszej rundzie. Z bliskich źródeł wiem, że czuł się zmęczony. Uderzał z całych sił i je stracił.

Zawodniczka z Olsztyna odniosła się też do coraz częściej pojawiających się zarzutów w jej kierunku, jakoby swoich zachowaniem naśladowała styl wygadanego Irlandczyka.

Obejrzyjcie moją pierwszą konferencję prasową, obejrzyjcie moją pierwszą walkę. Ostatnio wielu zawodnikom zarzuca się, że naśladują Conora. Ja jestem taka od dawna. Wiem, że każdą walkę trzeba „sprzedać” i robię to. Dlatego ludzi o mnie mówią, tak to działa.

Cały wywiad dostępny tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button