UFC

Jiri Prochazka zmienia zdanie w sprawie przerwania walki z Alexem Pereirą na UFC 295, zdradza swoje dalsze plany

Były mistrz kategorii półciężkiej Jiri Prochazka uważa, że sędzia Marc Goddard pospieszył się, przerywając jego walkę z Alexem Pereirą na UFC 295.
Przerwanie walki Alexa Pereiry z Jirim Prochazką podczas niedawnej gali UFC 295 w Nowym Jorku wywołało sporo kontrowersji. Nie brakowało głosów sugerujących, że sędzia Marc Goddard pospieszył się, nie dając Czechowi szansy na powrót do gry.

Denisa bardzo szybko – już w wywiadzie po walce – zapewnił jednak, że przerwanie było uzasadnione, bo stracił przytomność. W te same tony uderzył dzień później, już na spokojnie.
Tymczasem na mieście inne są już treście… W rozmowie z DVTV były czeski mistrz obwieścił, że przerwanie walki było jednak przedwczesne.

– Mając na uwadze, jakim wojownikiem jestem, to było wczesne przerwanie – powiedział (za MMAShorties.cz). – Na moment mnie wyłączył, ale gdy upadaliśmy, odzyskałem przytomność. Jestem nauczony, aby w takich sytuacjach walczyć dalej i przetrwać trudne chwile.

– Nie traktuję tej walki jako porażki. Dla mnie to po prostu rezultat. Porażka to coś fatalnego, ale w tej sytuacji o czymś takim nie ma mowy. Żyję i idę przed siebie.

Dlaczego zatem zaraz po walce i na drugi dzień Jiri powtarzał, że przerwanie było uzasadnione? Jak wyjaśnił, nie chciał przedstawiać sędziego Goddarda w złym świetle, robiąc na niego nagonkę. Jest jednak przekonany, że przetrwałby trudne chwile, bo ma już w tym doświadczenie – vide chociażby starcie z Dominikiem Reyesem, w którym został na moment znokautowany, a jednak odzyskał szybko przytomność i wygrał.

Jiri Prochazka walczy w UFC od 2020 roku, ale póki co stoczył tylko cztery walki w oktagonie. Wszystko z powodu poważnej kontuzji, jakiej nabawił się przed niedoszłym rewanżem z Gloverem Teixeirą.Czech stawia sobie teraz za cel podkręcenie częstotliwości startów. Jest zdrowy, gotowy na kolejny pojedynek – im szybciej, tym lepiej.

– Muszę teraz pokonać kogoś z Top 5, aby potwierdzić swoją wartość i ponownie rzucić wyzwanie mistrzowi – powiedział. – Chcę stoczyć następny pojedynek tak szybko, jak to tylko możliwe.

Z kim Jiri Prochazka powinien zmierzyć się w kolejnej walce?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button