UFC

Jiri Prochazka vs. Alex Pereira? „Podoba mi się jego styl” – trener Czecha zainteresowany starciem z Brazylijczykiem!

Wszystko wskazuje na to, że na brak zainteresowania w wadze półciężkiej Alex Pereira narzekał nie będzie.

W czwartek były już mistrz kategorii średniej UFC Alex Pereira ogłosił, że kolejny pojedynek stoczy w limicie kategorii półciężkiej.

W sobotę w rewanżowym starciu – rewanżowym w formule MMA – Brazylijczyk przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Israelem Adesanya, tracąc tytuł mistrzowski. Podczas konferencji prasowej po gali sternik amerykańskiego giganta Dana White zasugerował, że w kolejnym pojedynku Poatan przeniesie się do 205 funtów. Potwierdził to Brazylijczyk, zastrzegając jednak, że do 185 funtów może wrócić w każdej chwili, bo problemów z tym limitem wagowym nie ma.

Migracja Poatana do kategorii półciężkiej odbiła się sporym echem w przestrzeni medialnej. Rozpoczęły się spekulacje na temat zawodnika, który mógłby powitać Brazylijczyka w nowej dywizji.

Gotowość do konfrontacji z Alexem Pereirą wyraził kilka dni temu Jan Błachowicz, choć Polak podkreślił, że na szczycie jego listy marzeń są dzierżący pas 205 funtów Jamahal Hill oraz Israel Adesanya, na rewanż z którym Cieszyński Książę chętnie przeniósłby się do kategorii średniej.

Okazuje się jednak, że Jan Błachowicz nie jest jedynym byłym mistrzem, który spogląda z zaciekawieniem na przybycie Alexa Pereiry. Wymowny wpis opublikował bowiem w czwartek trener Jiriego Prochazki Martin Karaivanov.

– Podoba mi się jego styl – napisał o Brazylijczyku. – Czekam na jego potencjalną walkę z Jirim Prochazką w wadze półciężkiej.

Denisa może pochwalić się serią trzynastu aż zwycięstw, z których trzy ostatnie odniósł już pod sztandarem UFC. W czerwcu zeszłego roku sięgnął po pas mistrzowski wagi półciężkiej, po szalonej walce poddając Glovera Teixeirę. Przed rewanżem doznał jednak poważnej kontuzji barku i pas zwakował.

Nie wydaje się natomiast szczególnie prawdopodobne, aby Czech powitał Poatana w szeregach kategorii półciężkiej. Jego celem jest bowiem starcie z Jamahalem Hillem – chce odzyskać tytuł mistrzowski.

Ten sondaż jest zakończony (od 7 miesięcy).

Jiri Prochazka vs. Alex Pereira - kto wygra?

Jiri Prochazka
52.69%
Alex Pereira
47.31%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button