UFC

Jiri Prochazka potwierdza! Były rozmowy na temat gali UFC w Czechach!

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jiri Prochazka potwierdził, że istniała możliwość, aby do pierwszej obrony tronu stanął na Starym Kontynencie.
Kilka dni rewanżowy pojedynek na szczycie kategorii półciężkiej pomiędzy Jirim Prochazką i Gloverem Teixeirą został oficjalnie potwierdzony na okoliczność gali UFC 282, która odbędzie się 10 grudnia w Las Vegas.

Pierwsza czesko-brazylijska walka odbyła się w czerwcu. Po szalonym widowisku, w którym szala zwycięstwa zmieniała się to na jedną, to na drugą stronę, wiktoria padła łupem Prochazki, który poddał Teixeirę na niespełna pół minuty przed końcem zawodów, rozsiadając się tym samym na mistrzowskim tronie.
Goszcząc w poniedziałkowej odsłonie magazynu The MMA Hour, Denisa podtrzymał forsowaną przez się narrację – zdecydował się na rewanż, ponieważ chce udowodnić sobie samemu i całemu światu, że stać go na znacznie więcej, aniżeli pokazał w pierwszej potyczce. Jak podkreślił, czerwcowe starcie było jednym z najgorszych w jego karierze.

Prochazka potwierdził, że pojawiły się plany, aby do jego rewanżu z Teixeirą doszło podczas styczniowej gali UFC 283 w Brazylii, ale… Odmówił. Podkreślił, że chciał powrócić do oktagonu jeszcze w tym roku, a skoro była możliwość walki w grudniu, na nią naciskał.

Okazuje się tymczasem, że w ostatnich miesiącach na tapecie był też temat pierwszej obrony tronu na gali w… Czechach! Dlaczego zatem ostatecznie do tego nie doszło?– Tak, rozmawialiśmy na ten temat z UFC, ale uważam, że to musiałaby być o wiele większa walka niż walka, w której mierzę się z Brazylijczykiem – stwierdził. – Może – może! – moja walka z… Któregoś dnia… Nie chcę powiedzieć, że musi to być teraz albo że moim kolejnym rywalem będzie… Wszyscy wiedzą, kto. Polak. Jan Błachowicz.

– Pod tym kątem byłaby to niesamowita walka. Czechy kontra Polska. To byłoby wspaniałe zestawienie, aby zorganizować je gdzieś w Europie, bez znaczenia gdzie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Jednak teraz jeszcze do tego nie dojdzie tutaj, więc muszę skupić się na swojej następnej walce. Dopiero potem mogę rozmawiać o kolejnej.

Przez kilka tygodni po czerwcowym przejęciu tronu Jiri Prochazka mierzył właśnie w starcie z Janem Błachowiczem, twierdząc, że Polak stanowiłby dla niego największe wyzwanie. Ostatecznie jednak zdecydował się na drugą konfrontację z Gloverem Teixeirą, aby naprawić to, co zepsuł w pierwszym boju.
Cieszyński Książę powróci do oktagonu tego samego dnia co Jiri Prochazka. Podczas gali UFC 282 skrzyżuje rękawice z Magomedem Ankalaevem w starciu, które najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta. Jeśli Polak i Czech opuszczą oktagon w glorii zwycięzców, pewnikiem jest, że powróci temat ich konfrontacji w Europie.

Cały wywiad z Prochazką poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button