„Jeżeli mogą i chcą Państwo pomóc…” – wesprzyj leczenie chorej córki Daniela Omielańczuka

Urodzona jako wcześniak córka Daniela Omielańczuka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i potrzebuje wsparcia, o które poprosiła żona zawodnika.

We wrześniu 2018 roku jednemu z najlepszych polskich ciężkich Danielowi Omielańczukowi i jego żonie Beacie Omielańczuk urodziły się bliźniaczki – Pola i Marcelina.

Nie obyło się niestety bez komplikacji, o czym Beata napisała w najnowszym wpisie na Instagramie.
– Ciąża została nagle przerwana w 30. tygodniu z powodu pogorszenia się przepływów, co groziło zamartwicą.

– W czasie swojego krótkiego życia Pola przeszła już pięć operacji, w tym operację jelita z wyłonieniem stomii, operację serca i oczu. W międzyczasie okazało się, że w jej mózgu powstały leukomalacje, w konsekwencji których Pola cierpi na mózgowa porażenie dziecięce obustronne kurczowe (MPD). Ciało naszej córki jest dla niej niczym więzienie, które uniemożliwia swobodne poruszanie się. Mimo że Pola nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie podnosi się i nie raczkuje, jest bardzo pogodnym dzieckiem.

– Wierzymy, że dzięki dalszej intensywnej rehabilitacji, opiece specjalistów takich jak neurolog, okulista, chirurg, neurochirurg, neurologopeda, ortopeda, audiolog, laryngolog, neuropsycholog, kardiolog, terapeuta wzroku oraz dzięki specjalistycznemu sprzętowi rehabilitacyjnemu nasza córka będzie w przyszłości sprawna.

– To wszystko jednak wymaga ogromnych kosztów finansowych. Jeżeli mogą i chcą Państwo pomóc Poli, będziemy wdzięczni za dokonanie wpłaty na poniższe konto.

Polę wesprzeć można za pomocą poniższych danych:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Alior Bank SA)
tytułem: 37992 Omielańczuk Pola – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Szczegóły znaleźć można też na oficjalne stronie Fundacji – tutaj.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply