UFC

„Jestem załamany” – Jesse Ronson wypada z UFC 231

Nie dojdzie do powrotu Jessego Ronsona do UFC po czterech latach – walka Kanadyjczyka z Diego Ferreirą, którą wziął w zastępstwie, została odwołana.

Jesse Ronson (20-8) nie wystąpi podczas zaplanowanej na sobotę gali UFC 231 w Toronto, gdzie miał skrzyżować pięści z Diego Ferreirą. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego waga w tygodniu poprzedzającym galę była zbyt duża i nie został dopuszczony do rywalizacji.

To jednak nie wszystko, bo stracił też kontrakt z amerykańskim gigantem.

Niestety moja sobotnia walka w UFC została odwołana.

– napisał Ronson.

Byłem zbyt ciężki, aby bezpiecznie zrobić wagę i wystąpić, więc mnie ściągnięto. Ostatecznie to lepsze dla mojego zdrowia, ale marnie wyszło, że straciłem też kontrakt z UFC. Oczekujcie mnie niebawem w TKO albo w RIZIN lub ONE FC. Kto wie.

Jestem załamany. Chciałbym przeprosić wszystkich w UFC i wszystkich, którzy mnie wspierali.
Jesse Ronson stoczył dla UFC trzy walki w latach 2013-2014, wszystkie przegrywając niejednogłośnymi decyzjami – z mocnymi rywalami. Mierzył się bowiem z Michelem Prazeresem, Francisco Trinaldo i Kevinem Lee.

Zwyciężając siedem z dziesięciu następnych walk, utorował sobie drogę powrotną pod sztandar amerykańskiego giganta, zastępując kontuzjowanego Johna Makdessiego w starciu z Diego Ferreirą – już nieaktualnym.

Wedle nieoficjalnych doniesień, matchmkaerzy UFC pracują nad znalezieniem zastępstwa dla Brazylijczyka.

*****

Brazylijskie lisy, australijskie wilki, bezzębny Salim i nieludzki Alexei – pięć wniosków z UFC Adelaide

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button