UFC

„Jestem nieco lepszy w tym aspekcie” – Grant Dawson wskazał element swojej oktagonowej gry, w którym góruje nad Mateuszem Gamrotem

Grant Dawson wziął pod lupę swoją potencjalną walkę z Jalinem Turnerem, wskazując przy tej okazji ten element swojej oktagonowej gry, w którym uważa, że jest lepszy od Mateusza Gamrota.
Przed tygodniem Grant Dawson pokonał w dominującym stylu Damira Ismagulova, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Wiktoria ta zapewniła nieukrywającemu mistrzowskich aspiracji Amerykaninowi awans 10. miejsce w rankingu kategorii lekkiej.

Kilka dni po zwycięstwie KGD udzielił wywiadu swojemu klubowemu koledze z American Top Team Renato Moicano. Zdradził, że jego menadżer jest już po słowie z matchmakerami UFC, którzy w kolejnej walce szykują dla niego zwycięzcę dzisiejszego pojedynku na UFC 290 w Las Vegas pomięzy Jalinem Turnerem i Danem Hookerem.

Dawson stwierdził, że może wyjść do jednego lub drugiego, ale ma swoje przewidywania co do amerykańsko-nowozelandzkiej konfrontacji.
– Podobają mi się te oba zestawienie – powiedział. – Osobiście uważam, że Jalin Turner wygra. Obaj są bardzo podobnymi zawodnikami, ale Dan Hooker jest trochę starszy i nie jest tak atletyczny. Jalin Turner jest dość silny, potrafi uderzyć i jest ogromnym lekkim. Jest potężny.

– Tak, uważam, że Turner może też poddać Hookera. Ma dobre gilotyny i przyzwoite jiu-jitsu. Nie sądzę, aby jego jiu-jitsu było na tyle dobre, aby poddał jakiegoś dobrego grapplera – mnie, ciebie czy Gamrota – ale uważam, że może zranić Hookera, łapiąc go w frontalne duszenie, z którego mógłby dzięki tym długim ramionom coś wyczarować.

Zapytany, czy wzorem Mateusza Gamrota, który kilka miesięcy temu obalał Tarantulę, pójdzie tymi samymi śladami, Grant Dawson przytaknął. Jednocześnie wskazał element w swojej oktagonowej grze, w którym góruje nad Polakiem

– Zdecydowanie taki byłby plan na walkę – powiedział Grant. – Widzieliśmy jego walkę z Gamrotem, a uważam, że mam nieco lepsze jiu-jitsu pod kątem kontroli w parterze po udanym obaleniu. Klasyczny schemat w moim wykonaniu.

Pytany w drodze do gali, czy zaakceptuje walkę z Grantem Dawsonem, jeśli pokona Dana Hookera, Jalin Turner przytaknął, choć zastrzegł, że jego celem po ewentualnej wiktorii jest czołowa piątka dywizji.Z kolei Grant Dawson zapowiedział, że z klubowymi kolegami z American Top Team – z wyłączeniem Armana Tsarukyana – walczyć nie zamierza. Stwierdził, że do walki z Mateuszem Gamrotem, którego niezwykle ceni i lubi, wyszedłby wyłącznie wtedy, gdyby ich starcie było eliminatorem do pojedynku o złoto.

Najprawdopodobniej jednak już niebawem Polak i Amerykanin będą mogli złapać się na matach ATT. KGD zdradził bowiem, że Gamer wkrótce zawita na Florydę, aby przygotowywać się tu do swojej kolejnej walki – prawdopodobnie z Rafaelem Fizievem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button