Polskie MMAUFC

„Jestem lepszy w każdym elemencie” – Marcin Tybura o walce z Sergeyem Spivakiem i przygotowaniach w Las Vegas

Marin Tybura opowiedział o obozie przygotowawczym w Las Vegas, który odbył przed walką z Sergeyem Spivakiem w Norfolk.

Dwa lata temu był o włos od walki o pojedynek mistrzowski wagi ciężkiej, ale jego marzenia zniweczył Fabricio Werduma. Wydawało się jednak, że kwestią czasu pozostaje, nim Marcin Tybura – bo o nim oczywiście mowa – włączy się ponownie do gry o najwyższe laury w 265 funtach.

Tymczasem w Norfolk uniejowianin stanie do walki o być albo nie być w UFC. Przegrał bowiem aż cztery z ostatnich pięciu pojedynków – w tym trzy przez nokauty – i wiele wskazuje na to, że znalazł się pod ścianą.

Rywalem polskiego zawodnika będzie Sergey Spivak – 25-letni Ukrainiec, który stoczył dotychczas dwie walki pod sztandarem UFC. W debiucie szybko padł pod uderzeniami Waltera Harrisa, ostatnio poddając Taia Tuivasę.
Jak opowiedział w rozmowie z Przemysławem Osiakiem z Przeglądu Sportowego, Tybur kompletnie zmienił swoje przygotowania przed galą w Norfolk. Kilka miesięcy spędził w Las Vegas. Parter szlifował w szkole Roberta Drysdale’a, wytrzymałość i siłę w Instytucie Sportowym UFC, a wszystko w całość składał w klubie Syndicate MMA pod batutą trenera Johna Wooda, który obok Kamila Umińskiego i Pawła Kowalika stanie w jego narożniku.

– Trzeba było zainwestować pewne środki, ale nie nazwałbym tego ogromnym przedsięwzięciem – powiedział o obozie przygotowawczym Tybura. – Moje koszty sprowadzały się głównie do wynajęcia mieszkania oraz auta. Wydatki na pewno były niższe niż te, które ponosiłem dawniej, trenując w Albuquerque. Jednak nie pieniądze były w ostatnich miesiącach najważniejsze. W UFC Performance Institute miałem zapewnione przygotowanie fizyczne, odnowę, fizjoterapię, badania, a nawet jedzenie.

Tybura wierzy, że odnalazł w Las Vegas swoje miejsce. Zapewnia, że jest przygotowany w stu procentach i liczy na zwycięstwo.

– Jestem zadowolony – powiedział. – Idealnie nigdy nie jest, człowiek zawsze chciałby więcej, ale i tak udało się zrobić praktycznie wszystko, co było trzeba. Nie powiem, że czuję się sto razy lepiej niż wcześniej. Do poprzednich walk też byłem dobrze przygotowany pod względem fizycznym, ale w oktagonie coś nie zagrało. Kondycję też miałem na wysokim poziomie, lecz nie udało mi się tego pokazać.

Powracający po nieudanym 2019 roku uniejowianin – przegrał przez nokauty z Shamilem Abdurakhimovem i Augusto Sakaiem – stwierdził, że trenerzy w Las Vegas byli pod wrażeniem umiejętności, jakie pokazywał na macie.

– W moich przygotowaniach nie było wielkich zmian – zaznaczył. – Największa polegała na tym, że tutaj po każdym treningu robi się dwie albo trzy rundy sparingu.– Nie mam zamiaru przeceniać Spiwaka. Jest zawodnikiem MMA, więc radzi sobie we wszystkich płaszczyznach walki, ale myślę, że jestem lepszy w każdym elemencie. Kondycja mnie nie zawiedzie, dlatego chcę dobrze wejść w pojedynek i od początku bić się na wysokich obrotach. Moje walki zawsze wyglądały lepiej, gdy zaczynałem ostro. Nie chcę obudzić się w trzeciej rundzie i zastanawiać się, czy wygrałem dwie pierwsze.

Do szczegółowej analizy i typowania walki zapraszam tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button