UFC

„Jest spokojnie w Top 5” – Dariush z uznaniem o Gamrocie, przywołał do porządku Khabiba

Beneil Dariush przyznał, że przygotowania do walki z Mateuszem Gamrotem są specyficzne, bo pojedynek jest zaplanowany na trzty rundy, a musi być też przygotowany na pięć.
W październiku po prawie półtorarocznym rozbracie z oktagonem spowodowanym kontuzją nogi do akcji powróci Beneil Dariush. W ramach gali UFC 280 w Abu Zabi rozpędzony serią siedmiu zwycięstw Amerykanin stanie w szranki z Mateuszem Gamrotem – takie przynajmniej są plany… Rzecz bowiem w tym, że Beneil Dariush pełnił też będzie rolę rezerwowego do walki wieczoru, w której na szczycie wagi lekkiej Charles Oliveira pójdzie w oktagonowe tany z Islamem Makhachevem.

W najnowszym wywiadzie udzielonym Helen Yee reprezentant Kings MMA przyznał, że jest to specyficzna sytuacja, ale… Narzekać nie zamierza!
– Mam walkę z Gamrotem, choć potencjalnie mogę walczyć z kimś z walki wieczoru – Islamem lub Charlesem – powiedział. – To więc trochę dziwna walka, bo muszę być przygotowany na pięć rund, a walczę trzy rundy. Jestem po prostu podekscytowany. Jakkolwiek to się potoczy, jestem podekscytowany.

– Gamrot jest naprawdę świetnym zawodnikiem. Nie mogę się więc doczekać walki z kimś takim. Kimś, kto być może jest z Top 5. W zasadzie to uważam, że spokojnie jest w Top 5. A jeśli nie z nim, to zmierzę się z innym czołowym gościem w dywizji. Sytuacja win-win dla mnie.

Dwa tygodnie temu były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC i klubowy kolega Islama Makhacheva Khabib Nurmagomedov zawyrokował, że Do Bronx do walki w Abu Zabi nie wyjdzie, wobec czego zastąpi go właśnie Beneil Dariush.Irański Amerykanin podszedł jednak do tych wypowiedzi Dagestańskiego Orła z rezerwą.

– Goście chyba już za długo w tym siedzą, bo wszyscy zaczynają bawić się w jakieś gierki – stwierdził z uśmiechem, zapytany o słowa Khabiba. – Czasami trzeba po prostu wrzucić na luz. Walka jest zaplanowana. Wyluzuj, nie spiesz się i pozwól, aby potoczyło się, jak ma się potoczyć. Nie bawmy się w te gierki.
– Charles wychodzi tam i w każdej walce stawia czoło śmierci. Wychodzi z nastawieniem wóz albo przewóz, stawia wszystko na jedną kartę. Po co umniejszać mistrzowi? Nie wiem, o co w tym chodziło, ale myślę, że Charles będzie na miejscu. Może wiedzą coś, o czym nie wiem ja? O niczym nie słyszałem.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button