UFC

„Jest niebezpieczny tylko dla jednego człowieka na tej planecie” – Khabib wspiera Caina, zamierza odwiedzić go w więzieniu

Khabib Nurmagomedov nie ma wątpliwości, że jego wieloletni klubowy kolega z American Kickboxing Academy Cain Velasquez powinien wyjść na wolność.
Emerytowany od niespełna dwóch lat były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov chętnie wykorzystuje swoją medialną siłę, aby wspierać swoich przyjaciół. Od dawna intensywnie działa chociażby na rzecz Islama Makhacheva, aby doprowadzić do jego starcia o tron wagi lekkiej UFC z Charlesem Oliveirą.

Przebywający od kilku tygodni w Stanach Zjednoczonych Dagestański Orzeł nie zapomina też jednak o Cainie Velasquezie. Były mistrz wagi ciężkiej UFC przebywa od kilku miesięcy w więzieniu za próbę zabójstwa mężczyzny oskarżanego o wielokrotne molestowanie dziecka zawodnika. Sąd już dwukrotnie odmówił ustalenia kaucji za wyjście Velasqueza, oceniając, że jest on zbyt niebezpieczny dla społeczeństwa.
Zupełnie inaczej widzi to natomiast Khabib.

– Każdy człowiek, który szanuje siebie samego i kocha swoją rodzinę, zrobiłby dokładnie to samo – powiedział Nurmagomedov w rozmowie z TMZ Sports. – Dajmy spokój, nikt nie będzie zastanawiał się nad prawem, gdy coś dzieje się z twoją rodziną. Musisz chronić rodzinę. Skoro zwierzęta chronią swoją rodzinę, to oczywiste, że ludzie też będą chronić swoją rodzinę.

– Mówi się o prawie, sądzie, więzieniu, ale nie rozumiem tego. Zawsze powinna być sprawiedliwość. A to nie jest sprawiedliwe. Siedzi w więzieniu, a tamten gość jest wolny. Co z tym gościem? Dobra, to wsadźcie też jego do więzienia. Jest groźniejszy dla ludzi niż Cain Velasquez.

– Ma na karku 40 lat, a nigdy w życiu – nigdy! – nie stanowił jakiegokolwiek zagrożenia dla społeczeństwa, dla ludzi. Nie spotkałem w swoim życiu człowieka, który tak bardzo szanowałby innych. Trenowałem z nim ponad dziesięć lat. Znam jego rodzinę. Wszyscy kochają Caina. Zachował się tak, jak każdy by się zachował.– To jego dzieci. Nie rozumiem tego. Dobra, wsadźcie go do więzienia, ale co z tym drugim gościem? Jest niebezpieczniejszy od Caina. Cain jest groźny tylko dla tego jednego człowieka na tej planecie, a ten gość jest groźny dla wszystkich. A jest na wolności. Nie rozumiem tego.

Na tym jednak nie koniec, bo Khabib zamierza spotkać się z Cainem, aby wesprzeć go też osobiście.
– Rozmawiałem wczoraj z trenerem Javierem, pytając, czy jest jakakolwiek szansa, czy jest to w ogóle możliwe, żebym odwiedził Caina w więzieniu – powiedział. – W Rosji możemy odwiedzić kogokolwiek. Nie znam tutejszego prawa w Stanach Zjednoczonych, więc pytałem go. Za kilka dni będę w San Jose i bardzo chcę odwiedzić Caina, uścisnąć mu rękę, przekazać pozytywną energię.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

 1. Tak, Khabib każdy powinien urządzać osobiste pościgi i strzelaniny na ulicach. To nie ulega wątpliwości.

  Chyba jednak od czegoś te sądy są. O ile w przypadku samego Caina, można to jakoś do pewnego stopnia zrozumieć, że emocje wzięły górę. Tak ci którzy popierają jego zachowanie (np.Khabib), oceniają to z dystansu, na chłodno.

  Widzę, że idąc za ich logiką, powinno się wprowadzić jakieś przepisy w prawie, w których podejrzenie molestowania dziecka daje prawo rodzicowi od ręki posłać do piachu podejrzanego.
  A co tam, później najwyżej się sprawdzi był winny, czy nie.

  1. No właśnie, wkurza mnie niesamowicie, że wszystkie te „prawilniaki” co komentują mma, zapominają, że to nie jest wyrok sądowy udowodniony a jedynie podejrzenie
   Jakby w Polsce nie było sprawy Komendy która pokazuje, że i 19 lat niewinnym można przesiedzieć.
   Już też była jedna głośna sprawa w Polsce, gdy dziewczynka oskarżyła kelnera o molestowanie i dopiero monitoring go uratował
   A taki Cain już by go zastrzelił albo połamał ręce
   Samosądy to dzicz, i każdy kto uważa je za uzasadnione jest niebezpieczny dla cywilizowanego społeczeństwa. Nie mówiąc już o tym gdy robi kur*a strzelaninę i pościg

Dodaj komentarz

Sprawdź też
Close
Back to top button