„Jest naprawdę mocny” – Glover Teixeira wskazał kluczowego sparingpartnera przed starciem z Janem Błachowiczem

Pretendent do tytuł w wadze półciężkiej UFC Glover Teixeira opowiedział o przygotowaniach do walki z Janem Błachowiczem.

Po raz ostatni był widziany w akcji w listopadzie ubiegłego roku, po ciężkim boju poddając w trzeciej rundzie Thiago Santosa, ale Glover Teixeira zapewnia, że gruszek w popiele nie zasypiał i do mistrzowskiej walki z Janem Błachowiczem w ramach październikowej gali UFC 267 w Abu Zabi wyjdzie w doskonałej formie.
– Treningi idą świetnie, trenuję regularnie – powiedział Glover w najnowszym wywiadzie udzielonym Combate.com. – Pomagam takim gościom jak Poatan (Alex Pereira) czy Wellington (Turman). Zrobiłem też obóz w ramach przygotowań do roli rezerwowego (w walce Błachowicz vs. Adesanya).
– Pomimo tego, że jest już prawie rok bez walki, to trenowałem regularnie. Spędziłem trochę czasu w ATT, w Blackhouse, w The Pit. Odwiedziłem wiele miejsc. Trenowałem też z Lyoto (Machidą). Zdobywałem więc wiedzę w różnych miejscach, choć większość obozu odbyłem tutaj na miejscu.

– Jeśli Bóg pozwoli, będzie to idealny obóz. Na osiem tygodni przed walką zaczynamy mocne przygotowania, a na sześć przed walką ruszymy też z mocnymi sparingami.

Dala 41-letniego już Brazylijczyka będzie to drugie w karierze podejście do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC. Zwyciężając pięć pojedynków z rzędu na rozpoczęcie przygody z amerykańskim gigantem, w 2014 roku utorował sobie drogę do potyczki z dzierżącym wówczas złoto Jonem Jonesem. Przegrał jednak po jednostronnej długimi fragmentami walce jednogłośną decyzją sędziowską.

Jak zapewnia, Cieszyńskiego Księcia czeka 30 października większe wyzwanie aniżeli to, przed którym w 2014 roku stanął Bones.– To siedem lat doświadczeń więcej – zaznaczył. – Jestem teraz spokojniejszy, znam lepiej swój organizm, wiem więcej o treningach, odpoczywam, gdy trzeba, bo wcześniej trenowałem za dużo i dochodziło do kontuzji. Nadal tak robię, ale dzisiaj jeśli widzę, że forma trochę spada, robię przerwę. Tak teraz do tego podchodzę i jestem bardzo zadowolony z efektów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Jednym z głównych sparingpartnerów Glovera Teixeiry pozostaje wyborny kickbokser Alex Pereira, dwukrotny pogromca Israela Adesanyi. Także w przygotowaniach do walki z Polakiem Glover może liczyć na Alexa, świeżo zresztą zakontraktowanego przez UFC.

– Poatan jest naprawdę mocny w treningach MMA – powiedział Glover. – Jakieś cztery tygodnie temu zaprzestał treningów MMA, żeby skupić się na walce w Glory, ale już wrócił i poza opuchniętym piszczelem nie ma żadnych urazów.
– W przyszłym tygodniu wraca do treningów. Teraz wziął sobie kilka dni wolnego. Wszystko u niego gra. Jest bardzo mocny, bardzo dobry w defensywie. Oczywiście trzeba tam jeszcze wiele szlifów, ale gość jest naprawdę skoncentrowany. Jeśli poradzi sobie w aspektach anty zapaśniczych i jiu-jitsu, będzie go bardzo trudno pokonać.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

W oktagonie amerykańskiego giganta Poatan zadebiutuje 6 listopada, w ramach nowojorskiej gali UFC 268 mierząc się z Andreasem Michailidisem.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply