„Jest lepszym bokserem, niż mi się wydawało” – Poirier wytypował walkę Chandler vs. Hooker

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Dustin Poirier podjął się wytypowania co-main eventu gali UFC 257 pomiędzy Michaelem Chandlerem i Danem Hookerem.

Oczy całego świata MMA są obecnie zwrócone na Conora McGregora i Dustina Poiriera, którzy skrzyżują rękawice w walce wieczoru gali UFC 257, która odbędzie się 23 stycznia w Abu Zabi, ale… Irlandzko-amerykański bój zostanie poprzedzony innym interesującym starciem w kategorii lekkiej.

W co-main evencie wydarzenia Daniel Hooker powita bowiem w oktagonie amerykańskiego giganta byłego dwukrotnego mistrza Bellatora Michaela Chandlera.

Dla Nowozelandczyka będzie to pierwszy pojedynek po przegranej wojnie na wyniszczenie, jaką w czerwcu stoczył ze wspomnianym Dustinem Poirierem – i to właśnie Luizjańczyka w ostatnim wywiadzie Theo Von spytał o jego przewidywania co do amerykańsko-nowozelandzkiej konfrontacji w ramach co-main eventu gali.
– Uważam, że w stójce Hooker go pokonuje – powiedział. – Tak sądzę. Zasięg. Chandler nie jest wysokim gościem, a Hooker ma naprawdę dobry zasięg. Jest też lepszym bokserem, niż mi się wydawało. Do tego dobry timing. Trudno wyczuć jego rytm. Hooker to ciężkie zestawienie dla każdego.

– Wszystko będzie zależeć od tego, czy Chandler będzie w stanie obalać. A jeśli będzie, czy będzie też w stanie utrzymać go na dole? To będzie 15-minutowa walka, więc jeśli zacznie obalać i przechodzić do dominujących pozycji, może to wygrać decyzją. Nie mówię, że nie może skończyć Hookera, bo może to zrobić, ale…

Niewielkim bukmacherskim faworytem pojedynku jest Daniel Hooker, który od czasu migracji z wagi piórkowej do lekkiej wygrał siedem z dziewięciu pojedynków, przegrywając jedynie ze wspomnianym Dustinem Poirierem oraz Edsonem Barbozą.– W tej konkretnej walce skłaniałbym się w stronę Hookera – podsumował Diament. – Nie znam kursów bukmacherskich, ale dałbym Hookerowi delikatną przewagę. Pierwsza walka Chandlera w UFC. Jestem pewien, że ciąży na nim duża presja, ma wiele do udowodnienia. Chociaż to weteran, który walczył z dużymi nazwiskami od dawna, więc możliwe, że nie będzie to miało znaczenia.

Cały wywiad z Poirierem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply