UFC

Julianna Pena lepsza od Cat Zingano

Julianna Pena mocno zbliżyła się do walki o pas mistrzowski kategorii koguciej, pokonując Cat Zingano na UFC 200.

Julianna Pena (8-2) pokonała Cat Zingano (9-2) w walce zamykającej kartę wstępną UFC 200.

Pierwsza runda toczyła się niemal wyłącznie w parterze, gdzie przez dłuższy czas to Zingano znajdowała się na górze, kontrolując Penę i nie dając się złapać w żadne poddanie. Pena ochoczo atakowała uderzeniami z pleców, ale mocniej z góry atakowała Zingano.

W pierwszej połowie drugiej rundy lepiej prezentowała się Zingano, dwukrotnie efektownie ciskając rywalkę na deski.

Jednak w drugiej połowie rundy Pena odzyskała rezon, dominując przeciwniczkę – zajęła jej plecy i walczyła o duszenie, choć bez powodzenia.

Trzecia runda przebiegała już wyraźnie pod dyktando Peny, która szybko zdobyła obalenie wewnętrznym haczeniem, niemal do końca rundy kontrolując i obijając Zingano z góry.

Sędziowie jednogłośnie orzekli zwycięstwo Peny punktując walkę zgodnie 29-28. To już czwarta wiktoria 26-letniej zawodniczki z rzędu, która mocno przybliża ją do walki o pas mistrzowski kategorii koguciej.